مانور نظامی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان

۳۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۴ کد : ۷۳۹۵ اصلی آخرین اخبار
ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقردر غرب آسیا از برگزاری رزمایشی بزرگ با مشارکت چندین کشور در خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ و خلیج عدن خبر داد.

روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه «رزمایش بین‌المللی دریایی 2019» با حضور 50 کشور و هفت سازمان بین‌المللی از دوشنبه به میزبانی فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا و ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه آغاز شد.
 
به نوشته خبرگزاری «یونایتدپرس اینترنشنال» این ششمین مرتبه از برگزاری این رزمایش است که آخرین بار آن در سال 2017 برگزار شد. این رزمایش در چهار مرحله از جمله کارآموزی، آموزش کارکنان، همندیشی‌ها، تمرینات ناوگان دریایی و استقرار مجدد نیروها برگزار می‌شود.
 
این در حالی است که نیروی دریایی آمریکا حاضر در خلیج فارس چندی قبل نیز یک عملیات مشترک دریایی با مشارکت انگلیس و فرانسه در آب‌های ساحلی بحرین انجام داد. سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه در آن برهه از عملیات مین‌روبی برای آنچه که تامین تردد کشتی‌ها در خلیج فارس توصیف کرد، خبر داده بود .
 
به نوشته یونایتدپرس، فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا در این زمینه گفت که این رزمایش در خلیج فارس، دریای عمان ، خلیج عدن و دریای سرخ انجام خواهد شد و شامل عملیات هوایی، دریایی، مقابله با مین‌های سطحی و زیرسطحی و تمرین محافظت از بنادر با وسایل زیرسطحی بدون سرنشین خواهد شد.
 
این منبع خبری نوشت که این رزمایش بزرگ دریایی  12 نوامبر (سه شنبه 21 آبان) به پایان می‌رسد.
 
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران چندی قبل در زمینه حضور نظامی آمریکا در منطقه گفت،حضور آمریکایی ها و دیگران در منطقه خلیج فارس نمایشی است تا کشور های عربی منطقه را به بدوشند.
 
«امیر دریادار حسین خانزادی»  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دنیا و منطقه از خلیج‌فارس بهره‌مند‌ است و امن بودن آن بسیار مهم و ضروری است، تصریح کرد: «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دست در دست هم بسیار مستحکم و منسجم برای برقراری امنیت در منطقه خلیج‌فارس و تنگه هرمز آماده هستند.» 

کلید واژه ها: مانور مانور آمریکا خلیج فارس


نظر شما :