غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۴۲ برابر حد مجاز رسید

۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۸ کد : ۷۳۹ آخرین اخبار
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توفان گرد و خاک در شمال این استان سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۶ هزار و ۲۶۲ میکروگرم بر متر مکعب معادل ۴۲برابر حد مجاز برسد.

محمود دیانتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشینه سرعت توفان در زابل به 112 کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در محدوده فرودگاه زابل به 400 متر کاهش داد. 
وی با بیان اینکه باد شدید و گرد و خاک شهرستان زهک را نیز فرا گرفته است، افزود: هم اینک دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهرستان به 2 هزار متر کاهش یافته است.


رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزش باد شدید سایر نواحی شمال استان را نیز فرا گرفته و سبب کاهش دید و کیفیت هوا شده است.
دیانتی با بیان اینکه شمالی بودن جریانات و ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر سبب کاهش دما در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان شده است، تصریح کرد: روند کاهش دما در شهر زابل شروع شده و امروز دمای این شهر در سردترین لحظات به هفت درجه سلسیوس رسیده که نسبت به زمان مشابه در روز گذشته سه درجه سردتر شده است.


توفان شن همراه با گرد و غبار شدید در آغازین روز هفته، (امروز شنبه) مدارس پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را به تعطیلی کشاند.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

کلید واژه ها: زابل هواشناسی سیستان و بلوچستان


نظر شما :