ابراهیم اصغرزاده در گفت و گو با «وقایع اتفاقیه»:

برای بازسازی اعتماد به اصلاح طلبان کالایی متوازن با توان اصلاحات معرفی کنیم / اعتماد به کارآمدی سیستم در حل مشکلات و امید به آینده به شدت کاهش یافته است / دعوت مردم به حضور سلبی  از نظر آنها کلک مرغابی است

۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۶ کد : ۷۳۸۳ اصلی تیتر یک سیاسی
ابراهیم اصغر زاده معتقد است: برای بازسازی اعتماد مردم به جریان اصلاحات باید و حتما تا جایی که مقدور باشد  از  اصلاح طلبان امتحان پس داده، پاکدست، شجاع و شایسته دفاع کرد و آنجا که ارائه لیست حداکثری و واجد خصائص اصلاح‌طلبی ممکن نباشد از معرفی کاندیدا امتناع ورزید.
برای بازسازی اعتماد به اصلاح طلبان کالایی متوازن با توان اصلاحات معرفی کنیم / اعتماد به کارآمدی سیستم در حل مشکلات و امید به آینده به شدت کاهش یافته است / دعوت مردم به حضور سلبی  از نظر آنها کلک مرغابی است

روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه استراتژی سلبی برای دعوت مردم به انتخابات دیگر جواب نمی دهد مردم پای صندوق های رای نخواهند آمد که رسایی ها و جلیلی ها نماینده آنها در مجلس شورای اسلامی نشوند. این بار موج قهر با انتخابات  در شهرهای بزرگ بسیار قدرتمند تر است از این رو باید استراتژی سلبی و ائتلاف با گروه هایی که به نام اصلاحات در مجلس حاضر شدند و اصلاح طلبان و وعده های آنها را دور زدند را کنار گذاشت و به عبارت بهتر لیستی خاص و اصلاح طلب و با وعده های دقیق اصلاح طلبانه که قابلیت تحقق دارند را ارائه داد تا شاید مردم دوباره فرصتی به جریان اصلاحات بدهند. در این ارتباط«وقایع اتفاقیه» با ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح طلب به گفت و گو پرداخته که در ادامه می خوانید.

 

*جامعه مردد ایران


وقعیت آن است که یکی از دلایل سردی فضای سیاسی ایران، عدم وجود کارایی لازم در سیستم مدیریتی کشور است. وقتی جامعه امروز نسبت به کارآیی و کارآمدی کلیت دستگاهها با تردیدهای جدی مواجه است. اتخاذ راهبرد جهت حفظ و بسط اصول و مبانی هویتی گفتمان اصلاح طلبی و بازگرداندن اعتماد از دست رفته در اولویت قرار می‌گیرد. کالایی که در ویترین عرضه می‌شود باید متوازن و همطراز با دارایی و داشته‌هایی باشد که در انبان و قفسه داریم.


*استفاده از اصلاح طلبان پاکدست در انتخابات


 برای بازسازی اعتماد مردم به جریان اصلاحات باید و حتما تا جایی که مقدور باشد  از  اصلاح طلبان امتحان پس داده، پاکدست، شجاع و شایسته دفاع کرد و آنجا که ارائه لیست حداکثری و واجد خصائص اصلاح‌طلبی ممکن نباشد از معرفی کاندیدا امتناع ورزید. زیرا نتیجه بستن لیست های غیر مدبرانه به نام اصلاحات در انتها به ضرر جریان اصلاحات تمام خواهد شد.


*از92 تا 96 تصمیم اشتباهی نگرفتیم


راهبرد اصلاح طلبان در سه انتخابات گذشته تصمیمی بهنگام و از نظر سیاسی درست بود. آن زمان فرصتی بود تا برغم تمام محدودیت‌ها و ناعادلانه بودن عرصه رقابت برای تثبیت حیات سیاسی خود و جلوگیری از افتادن دولت و مجلس بدست راست افراطی اقدام کنیم. دستاورد دیپلماتیک برجام، برهم زدن اجماع جهانی علیه کشور و دور کردن سایه تحریم و جنگ از سر کشور حاصل آن رویکرد صحیح بود. دولتی معتدل روی کار آمد و فضای سیاسی کشور گشایش بیشتری پیدا کرد.


*نگاه جامعه دیگر اعتدالی نیست


 اما اکنون نگاه جامعه به اعتدال و میانه روی تغییر کرده و شرایط متفاوتی بر کشور حاکم شده است. بسیاری از مردم، ترسیدن از افراطیون و اینکه اوضاع وخیم‌تر نشود را مثل کلک مرغابی می‌بینند تا عده‌ای فرصت بیابند به خلوت بروند و آن کار دیگر بکنند. بنام ملت هر تصمیمی می‌خواهند بگیرند، تحریم‌ها را دور بزنند و ثروت ملی را غارت کنند. اعتماد به کارآمدی سیستم در حل مشکلات و امید به آینده به شدت کاهش یافته است. طبیعتاً این  بی اعتمادی دامن همه نیروهایی را گرفته است .
 

کلید واژه ها: اصغر زاده ابراهیم اصغر زاده وقایع اصلاحات شرکت در انتخابات مجلس مشارکت مشروط نظارت استصوابی و شرکت در انتخابات


نظر شما :