بسته ۱۸ میلیارد دلاری فرانسه و ژاپن برای ابقاء برجام

۲۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۸ کد : ۷۳۳۸ اصلی دیپلماسی
مقامات ژاپنی امیدوارند که از این طریق، نارضایتی به وجود آمده از برنامه توکیو برای اعزام دو کشتی نیروهای دفاعی ژاپن به تنگه هرمز را تلطیف کنند. علاوه بر این، مطابق اظهارات منابع این روزنامه، دولت ژاپن بر این باور است که حمایت مالی می‌تواند موجب آغاز مذاکرات میان ایران و آمریکا درباره مسئله هسته‌ای شود.
بسته ۱۸ میلیارد دلاری فرانسه و ژاپن برای ابقاء برجام

روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه:  رسانه‌ها گزارش داده‌اند که ژاپن و فرانسه طرحی مشترک برای دادن وامی حدودا به ارزش 18.4 میلیارد دلار به ایران ارائه داده‌اند و شرط آن پایبندی کامل تهران به برجام است.

 

طبق گزارش روزنامه ماینیچی، دولت ژاپن تصمیم داشت تا از اقدام فرانسه برای کمک‌رسانی به ایران با ایجاد خط اعتباری 15میلیارد دلار پس از آن که تهران خواستار افزایش ارزش این وام به منظور جبران تاثیر منفی تحریم‌های سخت‌تر شد، حمایت کرده و این مقدار را به 18.42 میلیارد دلار افزایش بدهد.

 

این نشریه گزارش داد که مقامات ژاپنی امیدوارند که از این طریق، نارضایتی به وجود آمده از برنامه توکیو برای اعزام دو کشتی نیروهای دفاعی ژاپن به تنگه هرمز را تلطیف کنند. علاوه بر این، مطابق اظهارات منابع این روزنامه، دولت ژاپن بر این باور است که حمایت مالی می‌تواند موجب آغاز مذاکرات میان ایران و آمریکا درباره مسئله هسته‌ای شود.

 

انتظار می‌رود که سپرده این وام به قیمت نفت بوده و کاربرد مالی آن به خریداری مواد غذایی و دارویی محدود خواهد شد.

 

این خبر هنوز از سوی مقامات رسمی کشورمان رد یا تایید نشده است.

 

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: ایران و اروپا وقایع اتفاقیه بسته اروپا و ژاپن بسته فرانسه و ژاپن بقای برجام روزنامه انلاین وقایع


نظر شما :