کم و کیف لیست های اصلاح طلبان در مجلس یازدهم / لیست ها خالص اصلاح طلب خواهد بود

۲۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۰ کد : ۷۳۳۵ اصلی سیاسی
شورای عالی اصلاح طلبان درباره ارائه برنامه و لیست تصمیم می‌گیرد و کم و کیف این موضوع در حال بررسی است
کم و کیف لیست های اصلاح طلبان در مجلس یازدهم / لیست ها خالص اصلاح طلب خواهد بود

روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه با نزدیک شدن به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تکاپوهای سیاسی و تبلیغاتی از سوی اشخاص و جریان‌ها و جناح‌های سیاسی نیز افزایش یافته است، از یک سو زمزمه های ارائه لیست‌های خالص از سوی اصلاح طلبان و از سویی ائتلاف‌های میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل به گوش می رسد.

 تجربه لیست امید در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی و رای موافق مردم به آنان هم ترغیب کننده ارائه لیست های انتخاباتی است و هم هشداری برای دقت و توجه بیشتر جریان های و جناح های سیاسی در ارائه لیست های انتخاباتی.

 

اکنون و در حالی که چهارماه  به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده است، این سوال مطرح می‌شود که آیا شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح طلبان با تجربه گرفتن از لیست امید، آیا باز لیست انتخاباتی ارائه میدهد و با برخی اشخاص و طیف های سیاسی چون اصولگرایان معتدل ائتلاف خواهد کرد؟

 

بنابراین این موضوع را از برخی اعضای فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی جویا شدیم؛ «سیده حمیده زرآبادی» نماینده  مردم قزوین در این باره گفت: تاکنون اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات مجلس و اینکه چه برنامه‌ای ارائه می دهند، تصمیمی گرفته نشده است. از آنجا که نتیجه این ائتلاف ها، به گونه ای نبود که به رضایت‌مندی مردم منجر شود و با توجه به تجربه ناموفق گذشته، مردم در انتخابات آینده بیشتر به دنبال برنامه هستند تا افراد و لیست‌ها.

 

وی گفت: به نظر می‌رسد جریان های سیاسی باید روی برنامه‌ها تاکید کنند تا افراد ارزیابی کنند که در برنامه های خود چه میزان می توانند مشکلات و مسائل را حل کنند و در پی پاسخگویی به مردم باشند.

 

عضو فراکسیون امید اظهار کرد: شورای عالی اصلاح طلبان درباره ارائه برنامه و لیست تصمیم می‌گیرد و کم و کیف این موضوع در حال بررسی است.

 

همچنین «محمود صادقی» نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تجربه گذشته، قطعا تصمیم به ارائه لیست های انتخاباتی مبتنی بر «اصلاح طلبی خالص» بوده و نظر و دیدگاه غالب نیز همین است، اما هنوز در شورای عالی اصلاح طلبان تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.

 

«احمد همتی» نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نظرات مختلفی درباره انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی مطرح است؛ برخی نظرها بر این است که صرفا لیست ارائه شده از اصلاح طلبان باشد و گروهی نیز ائتلاف اصلاح طلب با اعتدالیون را مطرح می کنند و برخی نیز پا را فراتر گذاشته و بر ائتلاف اصلاح طلبان با اصولگرایان تاکید می کنند، باید منتظر ماند و دید چه تصمیمی در این باره گرفته می شود.

 

عضو فراکسیون امید افزود: باید برای انتخابات آینده بحث و گفت و گو کرد و بهترین تصمیم اتخاذ شود تا بهترین نیروها به مجلس راه یابند و مردم نیز در بالاترین سطح مشارکت کنند.

 

منبع: ایرنا

کلید واژه ها: اصلاحات انتخابات قانون انتخابات مجلس کیفیت حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس وقایع اتفاقیه صادقی


نظر شما :