چهارشنبه‌های دولت |دلخوری زنگنه از سوال‌های تحریمی تا واکنش آقای رئیس دفتر به مسئله دانمارک

۰۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۰ کد : ۷۳۰ تیتر یک سیاسی
اعضای هیئت دولت مطابق روزهای چهارشنبه هر هفته امروز هم پس از پایان جلسه دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.
چهارشنبه‌های دولت |دلخوری زنگنه از سوال‌های تحریمی تا واکنش آقای رئیس دفتر به مسئله دانمارک

آنلاین وقایع اتفاقیه: اعضای هیئت دولت پس از پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.

 

امروز به جز دژپسند دو وزیر جدید که به تازگی رای اعتماد گرفتند در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.

 

  •  وزیر جدید راه و شهرسازی:‌ ساز و کار تامین مسکن به زودی ابلاغ می‌شود

 

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: ساز و کار تامین مسکن اقشار کم درآمد و متوسط را در هفته‌های آینده ابلاغ می‌کنیم. وی دولت با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی ما وظیفه داریم زمینه تامین مسکن مردم را فراهم کنیم اظهار کرد: من در برنامه خود در مجلس ساز و کار تولید مسکن توسط بخش خصوصی را اعلام کردم تا تامین مسکن برای اقشار کم درآمد و متوسط به یک جریان دائمی تبدیل شود.

 

  • وزیر جدید صنعت: پیگیر حل مشکلات خودروسازان هستم

 

رضا رحمانی وزیر صنعت و معدن نیز درخصوص مشکلات خودروسازان نیز گفت:‌ تصمیم جدیدی برای قیمت گذاری خودرو انجام نشده است، کارگروه‌های کارشناسی برای رفع دلایل افزایش قیمت خودرو تعیین کرده ام و به صورت جدی پیگیر آن هستم تا حقوق خودروسازان و مردم تامین شود.

 

وی با بیان این که یکی از اولویت‌های ما تثبیت قیمت‌  خودرو و جلوگیری از نوسان آن است، اظهار داشت: یک کار گروه کارشناسی تعیین کرده‌ام تا کل فرایند تولید را بررسی کرده و عوامل افزایش قیمت‌ها رفع شود. خودروسازی یکی از صنایع عمده کشور ما است و به همین دلیل کار گروه تخصصی نیز تعیین کردم تا موانع و مشکلات خودروسازان در حوزه تولید و نوسانات قیمت‌ها و ثبت‌نام ها را بررسی کنند. خود من نیز به صورت جدی پیگیری می‌کنم تا حقوق مردم و خودروسازان تامین شود.

 

  • وزیر ارشاد: اربعین مساله‌ای فراجناحی است

 

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  درباره  آسیب‌های برخورد سیاسی با موضوع اربعین حسینی، اظهار کرد: مساله اربعین موضوعی فرا جناحی و فرا حزبی و مساله‌ای دینی و ملی برای جمهوری اسلامی ایران بوده و هست. وی با اشاره به افزایش تعداد زائران  ایرانی که به مراسم اربعین حسینی می‌روند، خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر شاهد بودیم که تعداد نفراتی که از ایران برای حضور در مراسم اربعین حسینی به عراق می‌روند از  ۴۰ الی ۵۰ هزار نفر به حدود دو میلیون نفر رسیده است.  این تعداد در بازه زمانی ۲۰ روزه از کشور خارج و سپس وارد کشور می‌شوند که این اتفاق  طبیعتا نیازمند تدارکات و خدماتی است.

 

  • زنگنه:‌ انتقال نفت ایران به روسیه جهت فروش را تکذیب می‌کنم

 

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در پاسخ به پرسشی درباره طرح موضوع فروش نفت ایران توسط روسیه از سوی برخی رسانه‌های خارجی اظهار کرد: حرف‌هایی که رویترز و برخی خبرگزاری‌های دیگر در این باره مطرح کرده‌اند را تکذیب می‌کنم. وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره دونرخی شدن قیمت بنزین خاطر نشان کرد: تاکنون تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

 

زنگنه که به نظر می‌رسید از مطرح شدن برخی‌ سوال‌ها ناراحت بود با گفتن این جمله که من درباره تحریم‌ها یک‌کلمه هم صحبت نمی‌کنم،‌ حیاط پاستور را ترک کرد.

 

  • وزیر دفاع: جنگنده کوثر به زودی تحویل‌ داده می‌شود

 

امیرسرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: به لطف خدا به زودی جنگنده کوثر تحویل نیروی هوایی ارتش می‌شود. ویبا اعلام این خبر خاطرنشان کرد: کارهای مربوط به تاسیس خط تولید این جنگنده نیز انجام شده و این خط تولید به زودی افتتاح خواهد شد. حاتمی همچنین درباره زمان رونمایی از زیر دریایی فاتح گفت: ان‌شاءالله این زیردریایی به زودی رونمایی خواهد شد.

 

  • واعظی: رئیس‌جمهور پیگیر مسئله دانمارک است

 

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور، در حاشیه جلسه هیئت دولت، با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی از وضعیت خدمت رسانی به زائران اربعین اظهار داشت: من از مرز چذابه و شلمچه بازدید داشتم و دیدم که وضعیت نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده بود. البته باید قبول کرد که هنوز اشکالاتی وجود دارد اما نباید کارهای صورت گرفته را نادیده بگیریم و روی مشکلات این همه تبلیغ شود.

 

وی افزود: به عنوان دولت نه به عنوان کار اداری بلکه به عنوان کار اعتقادی وارد شدیم. جابجایی دو میلیون نفر کار بزرگی است که باید از مردم ایران و مردم عزیزمان در استان ایلام و خوزستان تشکر می‌کنم.

 

واعظی در خصوص حواشی اخیر میان ایران و دانمارک و احضار سفیرمان در آن کشور گفت: آقای رئیس‌جمهور از وزارت امور خارجه امروز خواستند این موضوع رسیدگی شود.

 

کلید واژه ها: هیئت دولت


نظر شما :