شورای شهر وشهرداری عامل به گل نشستن املاک نجومی

۲۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۰ کد : ۷۲۳۶ اصلی تیتر یک
میرزایی‌نیکو گفت: خود نهاد شورای شهر باید از ماجرای واگذاری املاک نجومی تحقیق و تفحص کند تا موارد و مصادیق مبهم در این پرونده روشن شود. 
شورای شهر وشهرداری عامل به گل نشستن املاک نجومی

روزنامه وقایع اتفاقیه: قاسم میرزایی‌نیکوعضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی،‌ در خصوص سرنوشت "پرونده املاک نجومی"، اظهار داشت: به اندازه کافی درباره این موضوع صحبت شده است و باید آن بخش‌هایی که مسئول نظارت و رسیدگی به این پرونده هستند، پاسخگو باشند، اما به نظر می‌رسد؛ اصل مساله بلاتکلیفی پرونده به کوتاهی شورای شهر تهران و شهردار تهران برمی‌گردد. 

 

او ادامه داد: اموال مردم که بیت‌المال حساب می‌شود در گذشته به ناحق به برخی افراد خاص داده شد و شهردار فعلی تهران باید محکم این موارد را تا حالا احصا می‌کرد. البته شهردار اسبق این کار را انجام داد، اما آن اقدامات دیگر پیگیری نشد. اگر مدیریت شهری پیگیر باشد، حتما نتیجه حاصل می‌شود.

 

میرزایی‌نیکو با تاکید بر اینکه شورای شهر تهران باید به شهردار فشار وارد کند تا جدی‌تر پیگیر سرنوشت پرونده "املاک نجومی" باشد، تصریح کرد: خود نهاد شورای شهر باید از ماجرای واگذاری املاک نجومی تحقیق و تفحص کند تا موارد و مصادیق مبهم در این پرونده روشن شود. 

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مقاومت‌هایی وجود دارد که به مدیریت شهری اجازه نمی‌دهد به سرنوشت پرونده "املاک نجومی" ورود کند؟ تصریح کرد: شورا و شهرداری آزاد هستند و برای تحقیق و تفحص از اختیار برخوردارند و اگر این کار را نمی‌کنند، حداقل می‌توانند به مردم گزارش دهند و شفافیت ایجاد کنند. 

 

او ادامه داد: البته فکر می کنم بخش عمده‌ای از این پرونده رسیدگی شده است، وگرنه اگر مساله قابل توجهی بود، دادستانی حتما ورود می‌کرد.

 

میرزایی‌نیکو در خصوص املاک در اختیار غیری که در دو سال گذشته شناسایی شده اند، اما تاکنون تعیین تکلیف نشده‌اند، آیا به دلیل تعلل موجود مجلس به این مساله ورود می‌کند یا خیر؟ اظهار داشت: اگر گزارشات روشنی به دست ما برسد، حتما ورود می‌کنیم، اما تاکنون گزارشی به ما نرسیده است و خوب است که در شورای شهر و شهرداری نامه‌ای به کمیسیون شوراها و امور داخلی شهرداری ارسال شود تا تحقیق و تفحص روی املاک در اختیار غیر شهرداری انجام شود. 

 

او تاکید کرد: مجلس این آمادگی را دارد که اگر اطلاعات مشخصی وجود داشته باشد به ماجرای پرونده املاک نجومی ورود کند و باید گزارش مستندی از جایی به دست ما برسد تا بتوانیم تحقیق و پیگیری کنیم، چرا که بی محابا نمی‌توان ورود کرد. 

 

این نماینده مجلس تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر اگر خودشان نمی‌توانند رسیدگی کنند به مجلس گزارش دهند، حتی لازم نیست، گزارش کتبی ارائه دهند، تنها اگر اطلاعات منتشر شود، همه می‌دانند وظیفه‌شان چیست و به آن ورود می‌کنیم. 

 

میرزایی نیکو در پاسخ به این سوال که با توجه به اهتمام ریاست جدید قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی، می‌دانید رسیدگی به پرونده املاک نجومی نیز در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ اظهار داشت: به نظر می‌رسد پرونده املاک نجومی دست آقای قاسم‌زاده بود که دستگیر شده است و چون پرونده نزد ایشان بود، گویا مختومه شده، اما اطلاع دقیقی هم از آن ندارم.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا مطالبه پیگیری پرونده را باید از قوه قضائیه داشت یا مدیریت شهری خود باید پیگیر باشد؟ تصریح کرد: شهردار به عنوان مدعی این حیف و میل انجام شده در پرونده املاک نجومی باید محکم این قضیه را پیگیری کند.

 

منبع: ایلنا

کلید واژه ها: میرزایی نکو املاک نجومی کوتاهی شهرد اری در املاک نجومی کوتاهی شورای شهر در املاک نجومی وقایع اتفاقیه


نظر شما :