زم در نجف دستگیر شد

۲۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۴ کد : ۷۲۳۳ اصلی آخرین اخبار
وزنامه فیگارو مدعی شد که روح‌الله زم در نجف دستگیر و به ایران منتقل شده است.

روزنامه وقایع اتفاقیه: روزنامه فیگارو مدعی شد که روح‌الله زم احتمالا در شهر نجف دستگیر و به ایران منتقل شده است.

 

این روزنامه تاکید کرد که احتمالا زن جوانی در پاریس زم را برای سفر به عراق جهت دیدار با آیت‌الله سیستانی ترغیب کرده و فرانسه با عدم جلوگیری از این سفر، بازداشت او را تسهیل کرده است.

 

به نوشته این روزنامه، وزارت کشور فرانسه «مسافرت زم به عراق» را تایید کرده است.

 

برخی رسانه‌های خارجی هم مطالبی را به نقل‌از مهسا رازانی همسر روح الله زم در خصوص چگونگی خروج وی از فرانسه و مقصد او منتشر کردند که باور آن بسیار سخت است.

 

در خبرهای منتشر شده از قول همسر روح‌الله زم گفته شده که او عصر جمعه 19مهر با پرواز «رویال جوردنین» از پاریس به مقصد بغداد پرواز کرده و با توقفی کوتاه در امان در بامداد شنبه 20 مهرماه وارد پایتخت بغداد شده است.

 

او توقف کوتاهی در امان، پایتخت اردن، داشت و بامداد شنبه 20 مهر به بغداد رسید. 24ساعت نخست ورود به بغداد، ما خبری از او نداشتیم و به تماس‌های زیاد من پاسخ نداد.

 

وی همچنین اعلام کرد: روح الله زم در بامداد روز یکشنبه در تماس تلفنی یک‌ دقیقه‌ای با لحن و ادبیاتی غیرمعمول از سلامتی‌اش خبر داد و دوباره از او بی‌خبر شدیم.

 

اگرچه هنوز مقام‌های رسمی کشورمان اطلاعات مربوط به نحوه دستگیری روح الله زم را منتشر نکرده‌اند لیکن غیر قابل باورترین گزینه‌ای که می‌توان در مورد دستگیری این فرد مدنظر قرار داد سفر او به عراق برای ملاقات با آیت الله سیستانی و یا هر فعالیت مشابه دیگر است.

 

به نظر می‌رسد سرویس اطلاعاتی فرانسه که مستقیما حفاظت از روح الله زم را برعهده داشته با تحت فشار گذاشتن خانواده زم و انجام عملیات فریب رسانه‌ای بدنبال ارسال سیگنال ‌های غلط برای دور کردن نگاه‌ها از پشت پرده‌های مرتبط با کشور فرانسه در این موضوع است.

 

منبع: ایلنا

کلید واژه ها: زم روح الله زم دستگیری زم زن در نجف دستگیر شد وقایع اتفاقیه


( ۱ )

نظر شما :