پایان «روح الله زم»

زم که روابط پیچیده‌ای با دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی غربی دارد در مدت فعالیت در پاریس با انتشار اخبار کذب و به ظاهر امنیتی اقدام به پرونده سازی علیه مسئولان ارشد کشور کرده بود.
۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۸ کد : ۷۱۹۰ اصلی تیتر یک
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای از گرفتار شدن "روح الله زم" سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب "آمدنیوز" در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه و دستگیری وی خبر داد.
پایان «روح الله زم»

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: روح‌الله زم مدیر سایت و کانال ضد انقلاب آمدنیوز در یک عملیات دقیق و منظم اطلاعاتی از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) در سپاه پاسداران دستگیر شد. زم فرزند محمدعلی زم، معاون فرهنگی سابق مناطق آزاد اقتصادی است.

روح‌الله زم بعد از حوادث انتخابات سال88 دستگیر شد که پس از برای مدتی برای مرخصی از زندان اوین خارج شود، از کشور گریخت و با سفر به پاریس کسب و کار اطلاعاتی-رسانه‌ای خود را در این شهر پایه گذاشت. زم که روابط پیچیده‌ای با دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی غربی دارد در مدت فعالیت در پاریس با انتشار اخبار کذب و به ظاهر امنیتی اقدام به پرونده سازی علیه مسئولان ارشد کشور کرده بود. در اسفند۱۳۹۷ مستند ایستگاه پایانی دروغ که  صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد نشان داد که زم از مدتی پیش در تور اطلاعاتی ایران قرار داشته است.

سپاه پاسداران پس از دستگیری زم در بیانیه‌ای نوشت: «بسم الله الرحمن الرحیم، ملت شریف و عاشورایی ایران اسلامی؛ در ایام پر شور و شعور اربعین حسینی و تجدید میثاق رهروان کربلا با آرمان‌های جاودان سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که دشمنان امت اسلامی مقهور عظمت و شکوه راهپیمایی و اجتماع عظیم و میلیونی زائران، با حقد و حسد نظاره‌گر تجلی قدرت اسلام و جبهه مقاومت اسلامی شده‌اند؛ خدای بزرگ را شاکریم که در سایه الطاف خفیه و بیکرانش، پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه را یاری بخشید تا یکی از سرشاخه‌های سراب رسانه‌ای دشمن و جنگ روانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را طی یک عملیات پیچیده با حربه‌ی فریب اطلاعاتی گرفتار سازند و با غافلگیری و دستگیری این عنصر پلید و مزدور، دست برتر و ابتکار عمل خود را در مقابل سرویس‌های اطلاعاتی دشمن نشان دهند.

سازمان اطلاعات سپاه، در این عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چند وجهی با به کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگرد‌های ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت و فریب داد و "روح الله زم" سرشبکه سایت ضد انقلاب و معاند "آمدنیوز" را که در سال‌های اخیر با هدایت، تامین و پشتیبانی مستقیم آنان و نیز حمایت ضد انقلاب خارج نشین و عوامل داخلی آنها، به عنوان یکی از آبشخور‌های محوری دشمن، عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران هراسی، دروغ پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باور‌های دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت بار و تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره می‌کرد را به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.

نامبرده به رغم اینکه تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه و حمایت و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مرتبط با سایر سرویس‌های اطلاعاتی قرار داشت و به صورت شبانه روزی با روش‌های پیدا و پنهان و در پوشش‌های گوناگون و چند لایه‌ای مورد حفاظت قرار می‌گرفت، در دام فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه افتاد.

با سپاس به درگاه کبریایی و آرزوی قبولی طاعات و ابراز ارادت عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ساحت مقدس شهدای کربلا در این ایام نورانی و معنوی؛ اطلاعات تکمیلی پیرامون این عملیات بزرگ -که بیانگر شکست و جا ماندن سرویس‌های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه است- و نیز شبکه پوششی گسترده و پیچیده مذکور، متعاقباً به استحضار ملت قهرمان و بصیر ایران اسلامی رسانده خواهد شد./ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی/ ۲۲ مهرماه ۱۳۹۸».

کلید واژه ها: روح الله زم دستگیری روح الله زم بازداشت روح الله زم عملیات برای بازداشت زم وقایع اتفاقیه زم آمد نیوز


نظر شما :