دستور رهبری در پرونده بازداشت های محیط زیستی

۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۴ کد : ۷۱۶۵ اصلی سیاسی
برخی خبرها تاکید می کند که اتهام فساد فی‌الارض ۴ نفر از فعالان محیط‌زیستی برداشته شده است.
دستور رهبری در پرونده بازداشت های محیط زیستی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: محمدرضا تابش نماینده مجلس نوشت:در پرونده فعالان محیط‌زیستی از همان ابتدای کار، میان وزارت اطلاعات به عنوان نهاد تشخیص جرم جاسوسی در کشور و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، اختلاف‌نظر وجود داشته است. با این همه اما واقعیت آن است که بنده حتی به عنوان رییس فراکسیون محیط زیست مجلس نیز تا زمانی که به منابع و اطلاعات دقیق دسترسی نداشته باشم، قادر به اظهارنظر در این رابطه نیستم و حقیقتا صحیح آن است که مراجع ذی‌ربط در این خصوص اظهارنظر کنند.
 روز گذشته خبر رسید که اتهام فساد فی‌الارض 4 نفر از فعالان محیط‌زیستی از آنها برداشته شد.

 

محمدرضا تابش در راستای این خبر یادداشتی نوشته که خبر از ارجاع پرونده به شورای عالی امنیت می‌دهد.

 

این نماینده مجلس در یادداشت خود نوشت است: «برخی از این نهادهای مسوول، ازجمله هیات ویژه چهارنفره‌ای که به دستور رییس‌جمهوری در این رابطه تشکیل شد و همچنین بعضی مسوولان و متخصصان محیط‌زیستی در گزارش‌های متعددی که در ارتباط با حوزه‌های کاری این عزیزان تهیه و تدوین کرده‌اند بر رفع این اتهام تاکید داشته‌اند. به بیان دیگر این گزارش‌ها همگی مؤید رفع اتهام جاسوسی از این عزیزان است.

 

همزمان اتفاق مهم دیگری که در جریان رسیدگی به این پرونده و درپی تهیه آن گزارش‌ها رخ داد، ارجاع پرونده ازسوی دفتر مقام معظم رهبری به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و متعاقبا ملاقاتی بود که ما با دبیر شورای عالی امنیت ملی داشتیم؛ ملاقاتی که عملا بار دیگر کورسوی امید را در دل‌مان زنده کرد و ما، افکار عمومی، فعالان زیست‌محیطی و دیگر ناظران را داخل و خارج کشور امیدوار ساخت تا این پرونده درنهایت به خیر و خوشی به اتمام برسد.»

 

منبع: اعتماد

کلید واژه ها: فعالان محیط زیست وقایع اتفاقیه دستور رهبری شورای امنیت ملی محمدرضا تابش


نظر شما :