رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است

۲۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۱ کد : ۷۱۵۵ اصلی آخرین اخبار
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها با رفتار خصمانه‌ای که با سپاه نشان دادند، عزت سپاه را بیشتر کردند، افزودند: امروز سپاه بحمدالله هم در داخل، هم در خارج از کشور دارای عزت است.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه  مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین علیه‌السلام صبح امروز (یکشنبه) با حضور و سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا برگزار شد.

 

 

گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب در این مراسم به شرح زیر است:

 

*  امروز سپاه بحمدالله هم در داخل، هم در خارج از کشور دارای عزت است.


* اتفاقاً دشمنان هم به این عزت کمک کردند. آمریکایی‌ها با چهره‌ی خشن و عبوسشان و با رفتار خصمانه‌ای که با سپاه نشان دادند، عزت سپاه را بیشتر کردند.


*دشمنان خدا با بندگان خدا دشمنی میکنند و این دشمنی، چهره‌ی بندگان خدا را روشن‌تر میکند و آنان را عزیزتر میکند.

 

* یک درس دائمی جلوی چشم سپاه پاسداران، آیه‌ی "وَ أَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُم" است.

 

* ابزار نظامی سپاه باید پیشرفته باشد. ما در زمینه‌ی ابزار نظامی در دوران طاغوت، هم وابسته، هم عقب‌مانده و هم نابلد بودیم. ابزار نظامی باید به‌روز باشد، مال خود شما باشد، خود شما آن را ابداع و تولید کنید.

 

* ببینید امروز در همه‌ی زمینه‌های نظامی و اطلاعاتی چه لازم دارید و به سراغ آن بروید.

 

*اهمیت اربعین از روز اول هم که به وجود آمد، به همین اندازه‌ی امروز بود. 

 

*اربعین اول، رسانه‌ی پُرقدرت عاشورا است. این چهل روز، چهل روز فرمانروایی منطق حق در میان دنیای ظلمانی بنی‌امیه و سفیانی‌ها بود. اهل‌بیت در یک حرکت چهل‌روزه طوفانی بپا کردند.

 

*امروز هم این حرکت راه‌پیمایی در دنیای پیچیده و پُرتبلیغات، یک فریاد رسا و یک رسانه‌ی بی‌همتا است. چنین چیزی در دنیا وجود ندارد؛ [اینکه] همه حرکت میکنند به سمت آن مبدأ.


*به درستی گفتید که «الحسین یجمعنا». این حرکت باید روزبه‌روز گسترش و عمق بیشتری پیدا بکند.

کلید واژه ها: مقام معظم رهبری سخنان رهبری سپاه اقتدار سپاه وقایع اتفاقیه


نظر شما :