کارنامه مثبت پلس در مقابله با فساد اقتصادی

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۵ کد : ۷۰۱۴ اصلی جامـــعه
رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پلیس امین مردم و امانت‌دار آحاد جامعه است حفظ جان ناموس مردم و برقراری امنیت از نقطه صفر مرزی تا قلب شهرها برعهده پلیس است.
کارنامه مثبت پلس در مقابله با فساد اقتصادی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت در برنامه صبحگاه مشترک پلیس تهران بزرگ که با حضور علی القاصی مهر (دادستان تهران)، انوشیروان محسنی بندپی (استاندار تهران)، محمدحسن ابوترابی فرد (امام جمعه موقت تهران) و جمعی از سران لشکری برگزار شد، گفت: هفته نیروی انتظامی را با شعار پلیس هوشمند، امین مردم آغاز کردیم و عملا سال کاری جدید پلیس از این هفته آغاز می‌شود.

 

وی ادامه داد: حرکت شتابان و سریع پلیس به سمت استفاده از خدمات آی تی برای ارایه خدمات بهتر به آحاد مردم از اولویت‌های پلیس است. امروز نیروی انتظامی در این مسیر مقتدرانه و با تمام توان تلاش می‌کند.

 

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پلیس امین مردم و امانت‌دار آحاد جامعه است حفظ جان ناموس مردم و برقراری امنیت از نقطه صفر مرزی تا قلب شهرها برعهده پلیس است. مردم بدانند پلیس در این مسیر سر از پای نمی‌شناسند و آنچه در توان دارد نظم و امنیت را برقرار می‌کند.

 

سردار رحیمی با اشاره طرح‌های برگزار شده توسط پلیس تصریح کرد: ساماندهی و انضباط بخشی به سی نقطه از شهر تهران که به تازگی آغاز شده ضمن حمایت از اقشار آسیب‌پذیر فضا را برای مجرمان تنگ کرده است و اجازه فعالیت به آنها نمی‌دهد. این طرح با همکاری همه دستگاهها در حال انجام است.

 

وی با اشاره به ساماندهی مناطق پر اسیب شهر تهران گفت: پلیس تهران بزرگ در خصوص ساماندهی شوش مولوی هرندی دروازه غار فرحزاد دامنه رودخانه جاجرود گام‌های بلندی برداشته است. همچنین درکنار بسته شدن فضای جرم برای مجرمان طرح‌های عملیاتی با قدرت و اقتدار توسط پلیس‌های تخصصی انجام می‌شود طرح رعد کار بزرگی است که در برخورد قاطع با مجرمان انجام می‌شود.

 

وی ادامه‌ داد: طرح‌های کاشف و صاعقه توسط پلیس آگاهی انجام می‌شود و تمرکز آن بر مجرمان باندی و سازمان یافته است. همچنین طرح اقتدار با هدف برخورد با اراذل و اوباش توسط پلیس امنیت به صورت مستمر اجرا می‌شود و در تکمیل برخورد با قاچاقچیان طرح ظفر در پلیس مبارزه با مواد مخدر طراحی شده و در این طرح به 230مکان و پاتوق ضربه وارد شده است. همچنین4  طرح ترافیک توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در حال انجام است. برخورد بی‌امان با مفسدان اقتصادی که اکنون 35پرونده کلان اقتصادی با همکاری دادستان اجرا شده و مجرمان آن دستگیر شده‌اند از دیگر طرح‌های اجرا شده توسط پلیس لست.

 

ریس پلیس پایتخت گفت: در یکسال گذشته 400 نفر از مفسدان اقتصادی دستگیر شده‌اند، رصد مستمر فضای مجازی و کنترل این فضا از ابتدای سال جاری به طور جدی دنبال می‌شود و بیش از 130 درصد افزایش دستگیری در این فضا داشتیم. همچنین اقدامات ایجابی، فرهنگ سازی و اقدامات ارشادی را در اولویت خود قراردادیم و روزانه برای بیش از 2هزار راننده و راکب موتورسیکلت علاوه بر اعمال قانون دوره‌های قوانین برگزار می‌شود و تلاش ما در این بخش جدی است. همچنین در بخش مشاوره با ایجاد 11مرکز مشاوره در کلانتری و 184 مرکز مشاوره ارشاد و هدایت را در دستور کار قرار داده‌ایم و 300 هزار نفر در طی سال مورد ارشاد قرار گرفته‌اند.

 

وی ادامه داد: طی دو سال گذشته در پژوهش‌های انجام شده براساس رای و نظر مردم پلیس جز رتبه‌های برتر و دستگاه‌های خدمت رسانی در تهران است.

 

به گفته سردار رحیمی؛ در دو سال گذشته سهم تهران از وقوع جرم از 29 درصد به 21 درصد رسیده است.

 

منبع: ایلنا

کلید واژه ها: فساد اقتصادی مفسد اقتصادی دستگیری مفسیدن اقتصادی کارنامه مبارزه با فساد وقایع اتفاقیه


نظر شما :