تحریم حقوق بشری آمریکا علیه چین

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۸ کد : ۷۰۱۱ اصلی دیپلماسی
اداره امنیت عمومی حکومت خلق  اویغور منطقه خودمختار سین‌کیانگ، ۱۹ نهاد وابسته به حکومت محلی این منطقه و هشت شرکت دیگر در این فهرست قرار گرفته‌اند.
تحریم حقوق بشری آمریکا علیه چین

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که 28 سازمان و شرکت امنیتی دولتی چین از جمله شرکت تجسسی ویدیویی «هیک‌ویژن» به دلیل نقض حقوق بشر از سوی پکن در استان سین‌کیانگ وارد فهرست سیاه تجاری واشنگتن شد.

 

براساس این گزارش، اداره امنیت عمومی حکومت خلق  اویغور منطقه خودمختار سین‌کیانگ، 19 نهاد وابسته به حکومت محلی این منطقه و هشت شرکت دیگر در این فهرست قرار گرفته‌اند.

 

نام برخی از شرکت‌های مشهور هوش مصنوعی چین از جمله گروه سنس‌تایم (SenseTime)، «مگوی‌تکنولوژی» و «ژجیانگ‌داهو» نیز در این فهرست دیده می‌شود.

 

شرکت مگوی در تابستان سال جاری سهام خود را عرضه کرد که طی آن 500 میلیون دلار سهام فروخت. شرکت سنس‌تایم نیز که یکی از ارزشمندترین شرکت‌های هوش مصنوعی در جهان است، سال گذشته در اقدامی برای افزایش سرمایه این شرکت، ظرف دو ماه توانست 620 میلیون دلار سرمایه جذب کند.

 

آمریکا چین را متهم به سرکوب، دستگیری خودسرانه جمعی و جاسوسی از شهروندان اویغور، قزاق و دیگر اقلیت‌های مسلمان ساکن استان سین‌کیانگ در غرب این کشور می‌کند و مدعی است که این شرکت‌ها در این اقدامات با پکن همکاری کرده‌اند.

 

منبع: ایرنا

کلید واژه ها: تحریم چینتحریم شرکت های چینیتحریم حقوق بشروقایع اتفاقیه


نظر شما :