غوغای بارسلونا در غیاب مسی؛ رئال در ال کلاسیکو تحقیر شد

۰۶ آبان ۱۳۹۷ | ۲۳:۳۱ کد : ۷۰۱ ورزشی
ورزشگاه نیوکمپ شهر بارسلونا در ال‌کلاسیکویی که خبری از رونالدو و مسی نبود، پرافتخارترین تیم اروپا را تحقیر کرد تا قدرت خود را به رخ رئال مادرید بکشد.
غوغای بارسلونا در غیاب مسی؛ رئال در ال کلاسیکو تحقیر شد

✍️ حاتم شیرعلی‌زاده

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: جدال تیم های بارسلونا و رئال مادرید باز هم تماشایی و پرگل از آب درآمد، آنهم در حالی که این بار نه خبری از کریستیانو رونالدوی جدا شده از رئال بود و نه از لیونل مسی مصدوم. آبی‌و‌اناری پوشان به لطف درخشش لوئیس سوارس و هت‌تریک این مهاجم اروگوئه‌ای 5 گل زدند تا تک‌گل مارسلو تنها مرهمی روی دل شکسته هواداران رئال مادرید باشد.


این پنجمین باخت شاگردان خولن لوپتگی در 7 دیدار اخیر بود و شاید باعث شود که این مربی اسپانیایی خیلی زودتر از آنچه تصورش را می‌کرد، حکم اخراج را در دستانش ببیند. از حالا خیلی‌ها منتظر سرمربیگری آنتونیو کونته در رئال هستند، این ادعایی است که شبکه «اوندا سرو» در اسپانیا مطرح کرده و به نظر می‌رسد تا ساعتی دیگر محقق خواهد شد.


آمار منفی کهکشانی‌ها

 


رئال مادرید در چهار دیدار اخیر خارج از خانه‌اش با نتایج 3-0 مقابل سویا، 1-0 مقابل زسکا مسکو، 1-0 مقابل آلاوس و 5-1 مقابل بارسلونا مغلوب شده تا برای اولین بار از فوریه 2002 در چهار دیدار متوالی خارج از خانه متحمل شکست شود.


همچنین شاگردان لوپتگی در سه دیدار اخیرش در لالیگا به ترتیب با نتایج 1-0 مقابل آلاوز، 2-1 مقابل لوانته و 5-1 مقابل بارسلونا شکست خورده تا برای اولین بار از می 2009 در سه دیدار متوالی‌اش در لالیگا مغلوب شود. نکته جالب اینکه از زمانی که کریستیانو رونالدو در لوس بلانکوس حضور داشته این تیم هرگز در سه دیدار متوالی‌اش در لالیگا شکست نخورده بود.


بردی که در اذهان باقی خواهد ماند

 


ارنستو والورده پس از این برد تاریخی گفت: «می‌دانم در چنین شرایط دشواری بودن چه حس و حالی دارد. وقتی تیمت نتیجه نمی‌گیرد، همه اول به مربی اشاره می‌کنند. خودم را جای لوپتگی می‌گذارم و او را درک می‌کنم. شایعات اخراج او؟ شایعه اخراج هیچ مربی‌ای را دوست ندارم. عملکرد لوپتگی؟ مثل همیشه بود. اتفاقی که امشب برای او رخ داد، فصل گذشته برای من رخ داده بود و سوارز گل نمی‌زد. با این حال اگر اکنون لوییس اینقدر خوب کار می‌کند، حاصل تلاش خودش است. عصری به یاد ماندنی بود. در نیمه اول کاملا سوار بر بازی بودیم. تمام فضاها را پوشش دادیم و در همه زمینه‌ها بی نقص بودیم. با این حال می‌دانستیم که بالاخره در مقاطعی از بازی به دردسر خواهیم افتاد چون رقیب خطرناکی در زمین داشتیم. در نیمه اول همه چیز را کنترل کردیم و بازی همان طور بود که می‌خواستیم. در نیمه دوم مادرید تغییر استراتژی داد و نشان داد چه تیمی است. آنها بازیکنان بزرگ و تیم فوق العاده‌ای دارند و ما را غافلگیر کردند».


وی درباره مصدومیت مسی عنوان کرد: «غیبت مسی؟ وقتی او مصدوم شد، همه مانده بودند که تیم قرار است چطور به این اتفاق واکنش نشان بدهد. پاسخ این بود: به عنوان یک تیم. این برد به تیم اعتماد به نفس بیشتری خواهد بخشید ولی هر چه زودتر مسی برگردد، بهتر است. دلمان برایش تنگ شده است».


تقصیرها بر گردن لوپتگی

 


خولن لوپتگی سرمربی ناکام رئال هم گفت: «همه ما می دانیم فوتبال چگونه است. همه تقصیرات بر گردن مربی است. همچنان می گویم و معتقدم که روزهای خوبی را پشت سر نمی گذاریم و لحظات ناراحت کننده‌ای است اما من معتقدم مادرید قرار است در این فصل جشن بگیرد. معتقدم در نیم فصل دوم بهتر خواهیم بود. ما به خاطر عدم استفاده از موقعیت ها در خیلی از بازی ها مجازات شده‌ایم. امروز یک آزمایش بود تا بلند شویم و به خودمان کمک کنیم زیرا قرار نیست کسی از بیرون باشگاه به ما کمک کند و شرایط را حل کند».


وی درباره احتمال اخراجش گفت: «در نهایت من نیستم که باید در این مورد تصمیم بگیرم. من عقایدم در مورد این تیم را گفته‌ام. سایر مسائل در اختیار من نیست. من ناراحتم و بازیکنان در رختکن هم ناراحت هستند اما قوی هستم. من مربی این تیم هستم و تازه در ماه اکتبر هستیم. لحظات سختی است اما من قوی هستم. هر چیزی قابل جبران است و با وقت زیادی که از فصل باقی مانده، به این بازیکنان اعتماد دارم و فکر می‌کنم قدرت این را دارم که رئال مادرید را هدایت کنم. بازی در نیوکمپ سخت است. ما شانس این را داشتیم تا نتیجه را برگردانیم. در نیمه دوم خیلی بهتر از حریف بودیم اما گل سوارز باعث شد بازی عملا تمام شود. نتیجه، گویای شرایط بازی نیست. همیشه در زمان شکست، مقصر مربی است. در زمان پیروزی همه پیروز می شوند و در زمان شکست هم همه شکست می خورند. شکست همیشه سخت است و شکست در خانه بارسلونا، سخت تر است».


مربی بزرگ روی نیمکت بارسا

 


لوئیس سوارس هم پس از این درخشش فوق‌العاده گفت: «باید به خودمان افتخار کنیم. تقریبا در هر فصل به مادرید گل می‌زنم. این هفته سومین پسرم به دنیا آمده بود و انگیزه بیشتری داشتم. از طرفی فرزندانم خواستند همراهم به ورزشگاه بیایند و این هم مرا خیلی خوشحال کرد. مادر بچه‌ها و لائوتی هم بازی را از خانه تماشا کردند. نشان دادیم بدون لئو هم یک تیم فوق العاده هستیم و البته مربی بزرگی روی نیمکت داریم. رئال مادرید در نیمه دوم عزمش را جزم کرده بود تا به بازی برگردد و خیلی زود به گل هم رسید و موقعیت‌هایی برای به تساوی کشاندن بازی داشت. با این حال عملکرد تیمی بسیار خوبی داشتیم و از فضاهایی که آنها در ضد حملات در اختیارمان قرار دادند، به بهترین شکل استفاده کردیم و بردیم».


تقصیر بازیکنان رئال بود یا سرمربی؟

 


کاسمیرو بازیکنان برزیلی کهکشانی ها هم عنوان کرد: «تصویری که امروز از خودمان نشان دادیم، تصویر ما در کل فصل بود. ما خوب کار نمی‌کنیم. نتیجه بازی‌ها، حاصل کاری است که ما انجام می‌دهیم. نمی‌توان مربی را مقصر دانست. ما بازیکنان هستیم که در زمین به میدان می‌رویم. مشکل فقط از نگرش نیست و همچنین مشکل تیم فقط تاکتیکی نیست. مشکل از همه جا است، مخصوصا بازیکنان در زمین. ما باید بیشتر بدویم و بیشتر بجنگیم...این باشگاه حداکثر توان را از شما می‌خواهد و این نتیجه 5-1 نشان دهنده عملکرد ما در طول این فصل است. باید آرام و صبور باشیم. می دانیم که خوب بازی نمی کنیم و همیشه می‌خواهیم پیشرفت کنیم زیرا می‌دانیم خوب کار نمی‌کنیم. ما در طول 90 دقیقه این بازی، در مقطعی از نیمه دوم خوب بازی کردیم اما توپ نمی‌خواست وارد دروازه شود. با این حال ما در تمام طول این فصل همینطور بوده‌ایم و باید با این مشکل مواجه شویم.

 

کلید واژه ها: فوتبالرئال مادریدوقایع اتفاقیهبارسلوناخولن لوپتگیارنستو والوردهال‌کلاسیکو


نظر شما :