شرط و شروط کاخ سفید برای همکاری در استیضاح ترامپ

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰ کد : ۶۹۴۵ اصلی بین الملل
دو مقام آگاه گفته‌اند کاخ سفید در حال آماده‌سازی سندی برای ارسال به نانسی پلوسی جهت اعلام مخالفت با تحقیقات استیضاح است.
شرط و شروط کاخ سفید برای همکاری در استیضاح ترامپ

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و دستیاران او قصد دارند به «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کنند تا زمان رأی‌گیری کامل در صحن این مجلس سر تحقیقات اسیتضاح با این مجلس در این رابطه همکاری نخواهند کرد. 

 

از طرف دیگر، نمایندگان دموکرات گفته‌اند امتناع ترامپ از تحویل اسناد لازم درباره گفت‌وگوی تلفنی‌اش با رئیس‌جمهور اوکراین مطابق درخواست کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا جرم قابل استیضاح است. 

 

دو مقام آگاه گفته‌اند کاخ سفید در حال آماده‌سازی سندی برای ارسال به نانسی پلوسی جهت اعلام مخالفت با تحقیقات استیضاح است. این سند امروز جمعه برای پلوسی ارسال خواهد شد. 

 

قانونگذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز 10 مهرماه با ارسال درخواستی به کاخ سفید خواستار تحویل اسناد مربوط به گفت‌وگوی تلفنی جنجالی ترامپ با همتای اوکراینی او شده بودند.

 

مقام‌های کاخ سفید گفته‌اند خواستار آن هستند که استیضاح ترامپ در کل مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته شده و به تأیید آن برسد. 

 

منبع: فارس

کلید واژه ها: کاخ سفید دونالد ترامپ کنگره


نظر شما :