استقبال پرسپولیس از فینال لیگ قهرمانان با توقف مقابل تیم شهریار

۰۶ آبان ۱۳۹۷ | ۰۰:۱۳ کد : ۶۹۲ ورزشی
شاگردان برانکو ایوانکوویچ در شرایطی که می‌توانستند خود را به صدر جدول لیگ برتر نزدیک کنند، اما به تساوی مقابل سایپا رضایت دادند تا با کسب یک امتیاز به استقبال فینال لیگ قهرمانان آسیا بروند.
استقبال پرسپولیس از فینال لیگ قهرمانان با توقف مقابل تیم شهریار

✍️ حاتم شیرعلی‌زاده

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: جدال روز شنبه پرسپولیس و سایپا در ورزشگاه تختی همه چیز داشت؛ از گل برای هر دو تیم گرفته تا دعوا، اعتراض و اخراج. پرسپولیسی‌ها سرخوش از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا گام به میدان گذاشتند و خیلی زود توسط کامیابی‌نیا به گل رسیدند، اما چهار دقیقه مانده به پایان بازی این بازیکن سایپا بود که کار را به تساوی کشاند تا تیم علی دایی با حداقل امتیاز زمین را ترک کند.


در این بازی محمد دایی مربی سایپا از کنار زمین اخراج شد. همچنین بازیکنان دو تیم پس از سوت پایان با یکدیگر درگیر شدند تا اتفاقاتی ناخوشایند رقم بخورد.

 

درگیری و حاشیه در پایان بازی

 


بعد از به صدا درآمدن سوت پایان بازی شجاع خلیل‌زاده به سمت نیمکت سایپا رفت و شدیداً به نحوه خوشحالی بازیکنان سایپا اعتراض کرد، که این اعتراض به درگیری با عبدالله ناصری ختم شد. رادوشویچ که به همراه شجاع‌ خلیل‌زاده برای اعتراض به سمت نیمکت سایپایی‌ها رفته بود با عکس‌العمل شدید نیمکت‌نشینان این تیم مواجه شدند که باعث درگیری شد. در حالی که بازیکنان مشغول رفتن به رختکن بودند درگیری بین بازیکنان باز هم ادامه پیدا کرد و به تونل ورزشگاه تختی کشیده شد. در این درگیری سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده و رادوشوویچ از پرسپولیس و محمدصادق بارانی و محمدرضا سلیمانی از سایپا حضور داشتند. در حالی که فیلمبردار در حال تصویربرداری از درگیری‌های داخل تونل بود علی دایی شدیداً به او اعتراض کرد. دایی سپس به صورت گزارشگری که همراه تصویربردار بود با دست ضربه‌ای زد. رضا اسدی بازیکن سایپا که یکی دیگر از افراد حاضر در درگیری‌ها بود مقابل رختکن پرسپولیس رفت و با عصبانیت شروع به داد و فریاد کرد که این بازیکن با دخالت مأموران نیروی انتظامی به رختکن سایپا هدایت شد.


انتقاد علی دایی از داور و بازیکنان پرسپولیس

 


علی دایی پس از این بازی گفت: «متأسفانه دو پنالتی ما را نگرفتند و در اینجا حق تیم‌هایی مثل ما به راحتی خورده می‌شود و نمی‌توانیم به حق‌مان برسیم. ما با یکسری جوان کار می‌کنیم که از لحاظ مالی هم شرایط آنچنانی نداریم. متأسفانه در نشست خبری دیروز برانکو گفته بود که وضعیت مالی ما بهتر از آنهاست، اما فکر می‌کنم اطلاعات غلط گرفته است. تیم ما شاید از لحاظ مالی جزو چهار تیم آخر باشد و تیم ما با 10 میلیارد بسته شده و با جوان‌ها کار می‌کند. به جوانانم تبریک می‌گویم و با جوی که علیه ما راه افتاده بود توانستند به بازی برگردند و یک امتیاز بگیریم. این در حالی است که اگر داور کمی با ما مهربان‌تر بود، می‌توانستیم برنده این بازی باشیم».


دایی با اشاره به اخراج محمد دایی اظهار داشت: «ببخشید، داور در آن صحنه باید پنالتی می‌گرفت که نگرفت و همین مسئله باعث شد برادر من اعتراض کند و داور هم او را اخراج کرد. اگر پنالتی بگیرد، کسی اعتراض می‌کند و این مسائل اتفاق می‌افتد؟ من از کمیته داوران خواهش می‌کنم به دقت این بازی را ببینید که چه اتفاقاتی در بازی افتاد. نمی‌شود که یک اشتباه کنند و اشتباه خودشان را با اشتباه دیگری و اخراج مربی ما درست کنند. اگر مربی ما اخراج شد، سیدجلال حسینی که از بهترین‌های ماست در آن صحنه که خطار گرفته شد، چه کار نکرد؟ چرا او اخراج نشد؟ سؤال من این است که در آن صحنه حداقل 3، 4 دقیقه وقت را کشتند و با داور صحبت می‌کردند. یک ضربه ایستگاهی ما 5 دقیقه طول کشید».


سرمربی تیم فوتبال سایپا در واکنش به این مسئله که گویا دروازه‌بان پرسپولیس (رادوشوویچ) مقصر درگیری‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: «دروازه‌بان پرسپولیس نه، دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس. او بزن بهادر بود که داشت داد و فریاد راه می‌انداخت که با بازیکن ما این کار را می‌کرد. در زمین هم شروع کننده درگیری شجاع خلیل‌زاده بود که بازیکن من قسم می‌خورد او فحش ناموس داده است. این اتفاق هم برای اولین بار نیست و شما ببینید چند بار از این اتفاقات افتاده است. با این حال داور در آن صحنه هم به بازیکن ما کارت داد. بعد از آن هم شجاع خلیل‌زاده، منشا و رادوشویچ، دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس بود که به درگیری‌ها ادامه دادند. ما که نمی‌توانیم در زمین بایستیم و پرسپولیس و تیم‌های دیگر ما را ببرند و بگوییم دست‌تان درد نکند که ما را بردید. متأسفانه باید بگویم اگر داور بازی در زمین حق را می‌داد، این اتفاقات رخ نمی‌داد».


واکنش شجاع خلیل زاده به فحاشی

 


شجاع خلیل‌زاده مدافع پرسپولیس در مورد درگیری بازیکنان اظهار داشت: «در اواخر بازی در هجده قدم بودم که یکی از بازیکنان سایپا خیلی فحش رکیکی داد و بعد من به او گفتم که چرا فحش می‌دهد و بعد از آن به من هم فحش داد و به داور هم گفتم که شنیدید، داور هم در پاسخ گفت  یک چیزهایی شنیدم و کارت زرد به او داد. صادق بارانی من نمی‌دانم کجا بوده که به بازیکنان ما فحش ناموس می‌دهد، او  باید ادب را رعایت کند».


شروع دعوا از سمت پرسپولیسی‌ها

 


بهزاد غلامپور مربی دروازه‌بان‌های سایپا درباره درگیری‌های در حین و بعد از بازی  گفت: «شجاع خلیل‌زاده و گلر خارجی‌شان (رادوشویچ) با بچه‌های ما حرفشان شد ولی شروع‌کننده آنها بودند. من در این درگیری‌ها همه را جدا کردم و دخالتی نداشتم. بچه‌ها از زمین درگیر شدند و این درگیری به بیرون از زمین کشیده شد».

 

کلید واژه ها: پرسپولیسوقایع اتفاقیهلیگ برتر فوتبالسایپاعلی دایی


نظر شما :