جنگ هسته‌ای میان پاکستان و هند ۱۰۰ میلیون کشته به جا می‌گذارد

۱۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۵ کد : ۶۹۰۳ اصلی آخرین اخبار
یک استاد آمریکایی علوم محیط زیست و اقلیم در مقاله ای هشدار آمیز نوشت: در صورت نزاع هسته‌ای میان هند و پاکستان ۱۰۰ میلیون نفر کشته می شوند.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیهیک استاد آمریکایی علوم محیط زیست و اقلیم در مقاله ای هشدار آمیز نوشت: در صورت نزاع هسته‌ای میان هند و پاکستان ۱۰۰ میلیون نفر کشته می شوند.

«الان روبوک» استاد علوم محیط زیست و اقلیم در دانشگاه راتگرز در مقاله تحلیلی در خبرگزاری فرانسه نوشت: با تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته باید گفت که در صورت بروز جنگ هسته‌ای میان هند و پاکستان، بیش از یکصد میلیون نفر کشته و کره خاکی وارد دوره سرد خواهد شد و گرسنگی جهان را در بر خواهد گرفت.

این گزارش در حالی منتشر می شود که تنش میان دو رقیب هسته ای در آسیای جنوبی به علت مساله کشمیر به شدت افزایش یافته است و برخی از مواقع دو طرف یکدیگر را به استفاده از تسلیحات هسته ای علیه دیگری تهدید می کنند.

تهدیدات هسته‌ای میان دو طرف در حالی افزایش می یابد که هرکدام حدود ۱۵۰ کلاهک هسته ای در اختیار دارند که پیش بینی می شود این تعداد تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته ای افزایش یابد.

عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، اخیرا از احتمال به وجود آمدن "حمام خون" در کشمیر سخن گفت.

او در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: وقتی یک کشور هسته‌ای تا آخر پای مبارزه می‌ماند، پیامدهایی متوجه فراسوی مرزهاست. این آزمایش سازمان ملل است. شما کسانی هستید که به کشمیر حق (خودمختاری) داده‌اید. زمان سکوت نیست، زمان عمل است.

منطقه کشمیر، محل کشمکش‌های چند ساله میان هند و پاکستان بوده است. دولت هند در پنجم ماه آگوست (۱۴ مرداد)، وضعیت خودمختاری این منطقه را لغو کرد و در پی آن، تمهیدات امنیتی و نظارتی در آن برقرار کرد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها: جنگ جنگ هسته ای کره زمین وقایع اتفاقیه


نظر شما :