تذکر به شهردار تهران

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۰ کد : ۶۸۳۰ اصلی سرخط اخبار
فراهانی گفت: به عنوان نماینده مردم تهران درباره لزوم خدمت رسانی شایسته به معلولان و مناسب سازی در پروژه‌های جدید به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه  مجید فراهانی در تذکری پیش از دستور درخصوص لزوم خدمت رسانی و مناسب سازی پروژه‌های جدید با هدف خدمت رسانی بیشتر به معلولان و سالمندان گفت: مناسب سازی در حوزه‌های مختلف نظیر ایستگاه مترو از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی افزود: روز سالمند و روز معلول یادآور این است که این عزیزان حقی به گردن ما دارند و باید مناسب سازی درخصوص عملکرد این عزیزان انجام گیرد.

 

فراهانی گفت: به عنوان نماینده مردم تهران درباره لزوم خدمت رسانی شایسته به معلولان و مناسب سازی در پروژه‌های جدید به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: البته مناسب‌سازی متاسفانه در برخی پروژه‌های شهرداری تهران مورد توجه قرار نگرفته است.

 

وی ادامه داد: شهرداری باید اهتمام ویژه‌‌ای در رسیدگی به کارکنان معلول خود و همچنین سایر هموطنان معلول داشته باشد.

 

فراهانی گفت: وقتی صحبت از شعار تهران برای همه می‌شود باید همه ابعاد آن به ویژه موضوع مناسب سازی مورد توجه قرار گیرد.

 

محمد علیخانی: استفاده جانبازان و ایثارگران از حمل و نقل عمومی با هزینه کمتر را پیگیری می‌کنیم
 

محمد علیخانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در صد و شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به موضوع ارائه تخفیف کارت بلیت اتوبوس و مترو برای خانواده جانبازان زیر 25 درصد و کلیه رزمندگان و آزادگان و همسران و فرزندان آنها پرداخت.

 

وی گفت: گفت در قانون برنامه پنج ساله ششم کشور مصوب 1396 ماده 88 می گوید دولت موظف است کلیه مطالبات معوق خانواده شهدا و ایثارگران و آزادگان و جانبازان را بپردازد.

 

علیخانی افزود: در بحث حمل و نقل عمومی موظف هستیم که نسبت به استفاده با هزینه کمتر جانبازان و ایثارگران از حمل و نقل عمومی رایگان و کم هزینه اقدام کنیم.

 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: هنوز این اعتبار از سوی دولت اختصاص پیدا نکرده است و جانبازان و ایثارگران این موضوع را از شهرداری پیگیری می‌کنند.

 

وی افزود: هدف از ارایه لایحه این است که شهرداری موظف شود تا از دولت پیگیری کند که چرا این موضوع را اختصاص نداده است.

محسن پور سیدآقایی: در سال 97 به اقشار خاص 55 میلیارد تومان تخفیف برای استفاده از حمل و نقل عمومی داده شد
 

محسن پور سید آقایی معاون شهردار تهران درخصوص این لایحه گفت: اولا تشکر میکنم از این طرح ارایه شده چون واقعا بسیاری از این عزیزان به ما مراجعه می‌کردند در حالی که نمی دانستند دولت پولی به ما نداده است.

 

وی افزود: البته خوب است بدانید که ما در سال 97 بیش از 55 میلیارد تومان از محل تخفیفات اقشار خاص به ایثارگران و خانواده محترم شهدا تخفیف داده‌ایم.

 

معاون شهرداری تهران گفت: اگر دولت ردیف بودجه خودش را بدهد حتما این اقدام بیش از پیش انجام خواهد شد.

 

منبع: فارس

کلید واژه ها: شهرداری تهران وقایع اتفاقیه شهردار تهران تذکر به حناچی حقوق معلولان


نظر شما :