استراتژی بانک مسکن تا ۱۴۰۰

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۴ کد : ۶۸۱۱ اصلی اقــتــصــادی
انارکی با اشاره به اینکه طی یک ماه آینده برنامه‌ها و استراتژی بانک مسکن تا سال ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد، گفت: طی ۲ سال گذشته برای جلوگیری از ورود به بازار نرخ سود بانک‌ها تلاشی نتیجه بخش انجام و همچنین جلوی زیان ۳۵ هزار میلیارد ریالی به بانک مسکن گرفته شد.
استراتژی بانک مسکن تا ۱۴۰۰

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن، سه‌شنبه 9 مهر در آیین تکریم و معارفه مدیران امور شعب بانک مسکن استان فارس با قدردانی از مشتریانی که سپرده‌های خود را برای کسب سود از بانک مسکن به بانک دیگری منتقل نکرده‌اند قدردانی کرد و گفت: بدون منابع مشتریان، فعالیت ما محدودتر خواهد شد و در این صورت دولت هم کمک نخواهد کرد.

 

او با اشاره به اینکه طی یک ماه آینده برنامه‌ها و استراتژی بانک مسکن تا سال 1400 اعلام خواهد شد، گفت: طی 2 سال گذشته برای جلوگیری از ورود به بازار نرخ سود بانک‌ها تلاشی نتیجه بخش انجام و همچنین جلوی زیان 35 هزار میلیارد ریالی به بانک مسکن گرفته شد.

 

انارکی همچنین گفت: قراردادی به صورت کنسرسیوم با بانک مرکزی برای احداث فاز 7 پروژه بزرگراه شیراز- اصفهان در حال انجام است و منتظریم شرکت زیرساخت، وسایل را در اختیار بانک قرار دهد.

 

مدیرعامل بانک مسکن اضافه کرد: با توجه به اینکه بانک مسکن مسئول اجرای طرح اقدام ملی است، شاید در تداوم ساخت فاز هفت این پروژه با محدودیت روبه‌رو شویم اما در قالب همین طرح اتفاقات خوبی را در فارس رقم خواهیم زد.

 

انارکی وعده داد که اگر زمین مناسب در اختیار این بانک قرار گیرد، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن، در شهر جدید صدرا ساخت واحدهای مسکونی را دنبال خواهد کرد.

 

او با یادآوری اینکه جابه جایی مدیر امور شعب بانک مسکن فارس خواسته و اراده او نبوده است، گفت: با توجه به تجارب گذشته، اعتقاد دارد مدیران غیربومی در بانک، عملکرد مناسب‌تری دارند و به همین دلیل این سیاست در 2 سال گذشته در سطح مدیران امور شعب اجرایی شده و در سطح معاونان نیز اجرایی خواهد شد.

 

مدیر سابق امور شعب بانک مسکن فارس نیز در این مراسم بیان کرد: طی سه سال گذشته با افزایش حدود 80 درصدی  منابع در این بانک مواجه بودیم و در حالی این مهم اتفاق افتاد که بعضی از بانک انصباط را رعایت نکردند.

 

علی کمالی همچنین با بیان اینکه سهم شعب شهرستان‌های فارس در بخش منابع از 27 درصد در سال 93 به 37 درصد در سال 98 افزایش یافته است، رشد 130 درصدی بهره‌وری در شعب بانک مسکن استان فارس را از اقدامات شاخص این بانک طی سه سال گذشته عنوان کرد.

 

او ادامه داد: با توجه به اینکه نرخ سود در ماندگاری سپرده موثر است به همین دلیل سال گذشته شاهد خروج بیش از پنج تا شش هزار میلیارد ریالی منابع از شعب بانک مسکن بودیم که با تلاش‌های انجام شده در کلانشهر شیراز، روند جذب نیم درصد افزایش یافت.

 

 کمالی همچنین با بیان اینکه تعداد شعب هزار میلیاردی این بانک در استان به 16 رسیده و تا پایان سال به 20 شعبه خواهد رسید، گفت: قیمت تمام شده پول در این بانک را کاهش دادیم و تا پایان ماه گذشته به 11.9 درصد رساندیم.

 

او پرداخت 35 هزار میلیارد ریال تسهیلات بدون سپرده، تعیین تکلیف 17 هزار و 835 مسکن مهر، کسب رتبه دو تا سه بانک مسکن فارس در صدور ضمانت نامه، وصول تسهیلات اعطایی، بازسازی 38 شعب در استان که بخش عمده آن در شیراز بوده، تهاتر ساختمان مدیریت شعب فارس و تعیین تکلیف این مهم را از دیگر اقدمات شاخص انجام شده در بانک مسکن فارس طی سه سال گذشته اعلام کرد.

 

معاون امور اقتصادی استانداری فارس نیز گفت: بانک مسکن از معدود بانک‌هایی به شمار می‌رود که نسبت مصارف به منابع آن از چالش کمتری برخوردار بوده است.

 

یدالله رحمانی خواستار استفاده از ظرفیت‌های سرمایه انسانی این بانک برای خلق منابع و کمک به اجرای سیاست‌های دولت در بخش مسکن از سوی مدیریت جدید بانک مسکن فارس شد ‌و تاکید کرد که تصمیمات بانکی مستلزم کار کارشناسی است.

 

در این مراسم با قدردانی از علی کمالی، مدیر سابق امورشعب بانک مسکن فارس، مجید امیری به عنوان مدیر جدید این مجموعه معرفی شد.

 

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: مسکن مهر مسکن خانه دار شدن وام وقایع اتفاقیه


نظر شما :