اخطار به شهردار تهران

۰۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۳ کد : ۶۷۷۱ اصلی سرخط اخبار
در سال گذشته که طرح زوج و فرد اجرا می‌شد طی ۹۳ روز ابتدای سال هوا ۸۰ روز سالم و ۱۳ روز ناسالم بود ولی امسال در همین مدت تنها ۷۵  روز سالم بود.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه حجت نظری عضو شورای شهر تهران با اشاره به بزرگداشت روز آتش‌نشان اظهار داشت: راه‌اندازی موزه آتش‌نشان با مشارکت وزارت کشور و شهرداری تهران ضرورت دارد تا مردم هر چه بیشتر مدافعان مال و جانشان را بشناسند.

 

وی ضمن تذکر به شهرداری تهران در مورد اجرای طرح جدید ترافیک گفت: این طرح سه ماه و 7 روز از اجرایش می‌گذرد ولی به هدف اصلی که کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا بوده نرسیده است.

 

وی افزود: در سال گذشته که طرح زوج و فرد اجرا می‌شد طی 93 روز ابتدای سال هوا 80 روز سالم و 13 روز ناسالم بود ولی امسال در همین مدت تنها 75  روز سالم بود.

 

نظری تصریح کرد: معاون شهردار وعده داده بود با اجرای طرح کاهش آلودگی هوا وضعیت هوای تهران بهبود یابد ولی در تابستان این مسئله محقق نشد و نگران هستیم در نیمه دوم سال مشکلات بیشتر شود.

 

وی به آلودگی در ابتدای مهر اشاره کرد و گفت: وضعیت هوای تهران در  6 روز اول پاییز به صورتی بود که سالم بود ولی امسال دو روز هوای ناسالم داشتیم.

 

وی بیان داشت: گره ترافیکی نیز امسال با همزمان با بازگشایی مدارس بیشتر شده و نارضایتی‌هایی اجرای طرح کاهش آلودگی هوا به همراه داشته است از طرفی درآمد شهرداری نیز کم شده است.

 

وی گفت: هر چند که از عملکرد شهردار رضایت داریم اما باید جنبه‌های مختلف طرح‌ها پیوستگی‌ها آنها لحاظ شود.

 

حسن رسولی: تامین اعتبار به استثنا 4 مرکز مجاز به سایر مراکز و رشته‌ها ممنوع است
 

حسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران در تذکری پیش از دستور در صد و شصت و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران خطاب به مظاهریان معاون شهردار تهران گفت: طرح ساماندهی مراکز علمی کاربردی شهرداری تهران در 15 اردیبهشت در صحن شورا به تصویب رسید.

 

وی افزود: براساس آن طرح شهرداری موظف به ساماندهی مراکز علمی کاربردی از 9 مرکز به 4 مرکز و همچنین ارائه لایحه مربوط به رشته‌های مجاز شده بود که این وظیفه فقط در حد کاهش مراکز انجام شده و هنوز لایحه مربوط به رشته‌های تحصیلی به شورا ارائه نشده است.

 

رسولی گفت: در یازده مرداد امسال تذکری به شهردار دادم اما هنوز این لایحه به شورا نرسیده است و این در حالی است که با تبلیغات گسترده برای امسال جذب دانشجو شده است.

 

وی افزود: متاسفانه تامین اعتبار و تامین نیروی انسانی به استثنا 4 مرکز مجاز از ابتدای مهر امسال به سایر مراکز و رشته‌ها ممنوع است و از ذی حساب می‌خواهیم از اختصاص بودجه جلوگیری کنند.

 

رسولی گفت: باید ابتدا رشته‌ها تصویب شده و سپس اختصاص بودجه انجام گیرد.

 

کلید واژه ها: شهردار تهراناخطار به شهردار تهرانحناچیوقایع اتفاقیه


نظر شما :