تحقق مطالبان معلمان تا پایان سال

۰۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۰ کد : ۶۷۵۳ اصلی جامـــعه
ایمن آبادی افزود:اسامی ۱۸ هزار و ۳۹ نفر در پی فراخوانی که برای استخدام عمومی داده شده، منتشر شد که فرصت دارند تا پایان آبان‌ماه ثبت‌نام کنند، ضمن اینکه روند بازنشستگی و نیاز به تامین نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش شدت یافته است.
تحقق مطالبان معلمان تا پایان سال

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز فراکسیون گفت: پرداخت مطالبات سال 97 معلمان تا پایان امسال و تشکیل کارگروهی در دولت برای رفع کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.
 غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، روز یکشنبه در تشریح جزئیات نشست فراکسیون مستقلین ولایی با وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش برنامه اصلاح نیروی انسانی را در دستور کار دارد و گزارشی از آن را نیز به هیات دولت ارائه داده است.

 

تشکیل کارگروهی در دولت برای رفع کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش
 

وی ادامه داد: در هیات دولت نیز کارگروهی مرکب از آموزش و پرورش، سازمان‌های امور اداری و استخدامی کشور و برنامه و بودجه برای پیگیری این موضوع تشکیل شده است که به ارزیابی برنامه‌های فعلی و آینده این حوزه بپردازد و مشخص کند که چه میزان کمبود در این حوزه وجود دارد و برنامه‌ای هم برای ساماندهی این بخش تعیین کند.

 

رفع موقتی کمبود معلم همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی
 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش اول مهرماه امسال با کمبود 108 هزار معلم مواجه بوده‌ که با استفاده از روش‌های قانونی اعم از بهره‌مندی از ظرفیت معلمانی که توانایی تدریس بیش از 6 ساعت را داشتند، تاخیر در بازنشستگی برخی معلمانی که امکان آن وجود داشت و صدور مجوز تدریس یک سوم از حق‌التدریسی‌ها، این مشکل را به صورت موقت حل کرده است، ضمن اینکه افزایش گرایش معلمان برای انتقال به مراکز استان‌ها از دیگر مشکلات کنونی وزارت آموزش و پرورش است.

 

جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به یکی دیگر از مواردی که در این نشست مطرح شده است، تاکید کرد: اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان که در دستورکار دولت قرار گرفته از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد به این صورت که اعمال آن از اول مهرماه آغاز شده، اما به تدریج اجرا خواهد شد، همچنین بخش اعظمی از مطالبات معلمان تا پایان سال 97 پرداخت شده و حدود 450 میلیارد تومان مطالبات معوق در این بخش وجود دارد که تا پایان سال 98 پرداخت شده و مطالباتی که معلمان در سال 97 داشته‌اند به طور کامل تسویه خواهد شد.

 

وی افزود: اسامی 18 هزار و 39 نفر در پی فراخوانی که برای استخدام عمومی داده شده، منتشر شد که فرصت دارند تا پایان آبان‌ماه ثبت‌نام کنند، ضمن اینکه روند بازنشستگی و نیاز به تامین نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش شدت یافته است.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش در مورد دریافت وجوهی به عنوان شهریه در مدارس دولتی هم تاکید کرد که اجباری بر دریافت وجه در این مدارس وجود نداشته و هیچ مدیر مدرسه دولتی حق ندارد ثبت‌نام را منوط بر دریافت وجه کند، اما مدارس خانه دانش‌آموزان هستند، بنابراین تقاضا داریم چنانچه والدین از توانایی مالی لازم برخوردار هستند به آنها کمک کنند.

 

جعفرزاده ایمن‌آبادی یادآور شد: وزیر آموزش و پرورش از تعلیم و تربیت تمام ساحتی، استقرار زیرنظام­‌های 6 گانه، تقویت نهاد مدرسه، بهبود مدیریت در آموزش و پرورش، ارتقاء جایگاه معلم، عدالت آموزشی، بهبود مشارکت عناصر سهیم و مؤثر و بهبود اقتصاد آموزش و پرورش به عنوان محور برنامه‌های خود یاد کرد.

 

منبع: ایرنا

کلید واژه ها: مدرسه معلم مشکلات معلمان روزنامه آنلاین وقایع مطالبات معلمان


نظر شما :