چهارشنبه‌های دولت | جهانگیری "هیچ‌کاره" نفر دوم دولت شد و نمایشگاهی که برگزار نمی‌شود

۰۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۱ کد : ۶۷۱ تیتر یک سیاسی
اعضای هیئت دولت مطابق روزهای چهارشنبه هر هفته امروز هم پس از پایان جلسه دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.
چهارشنبه‌های دولت | جهانگیری "هیچ‌کاره" نفر دوم دولت شد و نمایشگاهی که برگزار نمی‌شود

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  اعضای هیئت دولت پس از پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.

 

رونمایی از دستاوردهای دفاعی کشور در آستانه چهل سالگی انقلاب

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از رونمایی از دستاوردهای دفاعی در آستانه چهل سالگی و ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی خبر داد و اظهار داشت: ان‌شاءالله در آستانه چهل سالگی و ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی از دستاوردهای دفاعی رونمایی خواهیم کرد. وی گفت: یکی از این دستاوردها در حوزه دریایی خواهد بود.

 

بی‌اطلاعی هیات چهار نفره دولت از اتهام افساد فی‌الارض فعالان محیط زیست

عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: قوه قضائیه در مورد صدور احکام فعالان محیط زیست و جزئیات آن اطلاعاتی به ما نداده است و گفت: این مسئله در هیات چهارنفره‌ای که دولت تعیین کرده بود و خانم لعیا جنیدی - معاون حقوقی رئیس جمهوری- هم در آن حضور داشت، مطرح شد که همه اعلام کردند که در این مورد چیزی به ما ابلاغ نکرده‌اند.

 

نمایشگاه مطبوعات امسال برگزار نمی شود

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: بنا به درخواست برخی رسانه‌ها به دلایلی از جمله مسائل اقتصادی نمایشگاه مطبوعات امسال برگزار نمی شودف البته امیدوارم عدم برگزاری نمایشگاه مطبوعات فقط در سال جاری اتفاق بیافتد.

 

دولت طرح اتهام فی‌الارض برای فعالان محیط زیست را پی‌گیری می‌کند

شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی از پی‌گیری مساله طرح اتهام فی‌الارض برای فعالان محیط زیست توسط مجموعه دولت خبر داد و گفت: در این باره اتهام جدیدی مطرح شده اما هنوز حکم صادر نشده است، اگر هم صادر شود حکم بدوی است و مرحله تجدیدنظر دارد و فعلا این مساله در حد اتهام است. در مجموعه دولت آنها که مرتبط هستند در حال پیگیری هستند و رایزنی می‌کنند.

 

انتقاد واعظی از ورود مجمع به فرآیند تطبیق مصوبات مجلس

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور ورود مجمع تشخیص مصلحت به عنوان یکی از مراجعی که مصوبات مجلس با آن تطبیق داده شود را باعث رکود در تصمیم گیری و معطل شدن کارها برشمرد. وی افزود: قانون گذاری و مسیرش در کشور روشن است. این اتفاقی که افتاده هم بسیاری از حقوق دانان به آن انتقاد دارند و هم معاونت حقوقی رئیس جمهوری به آن انتقاد داشته است. فکر می‌کنم این موضوعی است که هرچه سریعتر باید به آن رسیدگی شود. این روشی که اخیرا در پیش گرفته شده است باعث رکود در تصمیم گیری و معطل شدن کارها می شود.

واعظی همجنین درباره اظهارات چند روز پیش اسحاق جهانگیری مبنی بر هیچ کاره بودنش در دولت گفت: این مطلب اصلا درست نیست و امروز هم نقش آقای جهانگیری تعیین کننده است، ایشان نفر دوم دولت است و وظیفه همه وزرا و همه اعضاء دولت این است که با ایشان هماهنگ باشند. این در حالی است که جهانگیری اویل هفته اعلام کرده بود که در دولت اختیار تغییر منشی‌اش را هم ندارد.

صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا باعث خوشحالی مردم شد

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت:به باشگاه پرسپولیس از طریق ارز ثانویه، مبلغ پانصد هزار یورو تحویل داده ایم و به زودی برای باشگاه استقلال هم این اتفاق می افتد. وی با اشاره به صعود تیم پرسپولیس به فینال جام باشگاه های آسیا اظهار کرد: عملکرد ورزش ایران در سال جاری راضی کننده بوده است و در مسابقات جام جهانی، بازی های آسیایی، پاراآسیایی و المپیک جوانان نتایج بسیار خوبی گرفتیم و در آرژانتین توانستیم رتبه خودمان را از ۲۴ به ۷ ارتقا بدهیم.

کلید واژه ها: محمود واعظی دولت جهانگیری هیئت دولت


نظر شما :