پمپئو: خواهان دستیابی به راه‌حلی صلح‌آمیز با ایران هستیم

۰۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۴ کد : ۶۷۰۳ اصلی آخرین اخبار
وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر در اظهاراتی متناقض با اقدامات آمریکا علیه ایران گفت که کشورش خواهان دستیابی به راه‌حلی صلح‌آمیز با ایران است.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ما خواهان یک راه‌حل صلح‌آمیز با جمهوری اسلامی ایران هستیم؛ امیدواریم که بتوانیم در این مسیر پیش برویم. در نهایت، این به عهده ایرانی‌هاست که این تصمیم را بگیرند.

وی افزود: ما امیدواریم بتوانیم با آن‌ها مذاکره کرده و به نتیجه‌ای برسیم که هم برای آن‌ها و هم برای ما خوب است.

به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز،این ابراز تمایل دوباره آمریکا برای مذاکره با ایران در حالی مطرح می‌شود که حسن روحانی،‌رئیس جمهور ایران در سخنرانی روز گذشته‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل درباره ابراز تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران گفت: ما را به مذاکره می‌خوانند؛ در حالی که خود از معاهده ‌گریزانند. ما با همین دولت فعلی آمریکا بر سر میز ۵+۱، در گفتگو بودیم؛ اما آن‌ها بر عهد سلفِ خویش، خط بطلان کشیدند. من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه می‌باشد. دولت و ملت ایران، یک سال و نیم زیر شدیدترین تحریم‌ها، استقامت‌کرده‌است و هرگز با دشمنی که می‌خواهد با سلاح فقر، فشار و تحریم ایران به تسلیم وادارد مذاکره نخواهد کرد. اگر پاسخ آری می‌خواهید همان طور که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده‌اند، تنها راه برای گفتگو، بازگشت به تعهدات است. اگر نسبت به اسم برجام حساسیت دارید، به رسمِ آن بازگردید و به چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، متعهد باشید. تحریم‌ها را متوقف کنید تا راه گفت‌وگو باز شود.

انتهای پیام

کلید واژه ها: پمپئو مایگ پمپئو ایران پر.نده هسته ای تحریم تهران وقایع اتفاقیه


نظر شما :