یارانه پولدارها در جیب معلولان

۰۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۰ کد : ۶۶۹۷ اصلی اقــتــصــادی
در نشست کمیته نظارت و هماهنگی بر قانون حمایت از معلولان اختصاص منابع حاصل از حذف هر مقدار یارانه افراد متمکن به معلولان مورد موافقت معاون اول رئیس‌جمهوری قرار گرفت.
یارانه پولدارها در جیب معلولان

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   در هفته‌ای که گذشت وزیر کار از موافقت معاون اول رئیس‌جمهوری با اختصاص یارانه‌های حذفی به جامعه معلولان کشور خبر داد.

در نشست کمیته نظارت و هماهنگی بر قانون حمایت از معلولان اختصاص منابع حاصل از حذف هر مقدار یارانه افراد متمکن به معلولان مورد موافقت معاون اول رئیس‌جمهوری قرار گرفت.

قانون حمایت از معلولان اسفند ماه ۱۳۹۶ در مجلس به تصویب رسید و در این خصوص شش آیین نامه از سوی وزارت کار تهیه شده که حداکثر تا آذرماه در دولت مطرح خواهد شد.

این هفته شورای عالی کار پس از وقفه‌ای حدودا دو ماهه تشکیل جلسه داد و موضوع تامین مسکن کارگران، فراهم کردن زیرساختها برای خانه‌دار شدن کارگران و راهکارهای جبران قدرت خرید خانوارهای کارگری را مورد بحث و بررسی قرار داد.

مسکن یکی از دغدغه‌ها و ضرورت‌های زندگی کارگران است و بر همین اساس شورای عالی کار دو مصوبه گسترش و تقویت تعاونی‌های مسکن کارگری و اصلاح آیین‌نامه‌های مربوط به تامین مسکن کارگران را از تصویب گذراند.

در این جلسه علاوه بر نمایندگان کارگری و کارفرمایی و اتحادیه‌های تعاونی، سه معاون روابط کار، معاون امور تعاون و معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کار نیز حضور داشتند.

آزادی کارگران هپکو خبر دیگری بود که مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار اعلام کرد.

آنطور که یاوری گفته با دستور وزیر کار به زیرمجموعه‌های مرتبط در وزارتخانه، همراهی و پیگیری استاندار و همکاری موثر دستگاه قضایی در رفع بازداشتها، همه کارگران هپکو آزاد شدند.

وی پیش از این گفته بود که وزارت کار با بازداشت کارگرانی که صرفاً برای مطالبات قانونی و حقوق معوقه به صورت مسالمت آمیز اعتراض می‌کنند، مخالف است.

یاوری از مدیرعامل جدید هپکو خواسته تا با اولویت پرداخت مطالبات حقوقی کارگران، برنامه کار و تولید ارائه دهد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار همچنین از تداوم فعالیت کارگران هفت تپه خبر داد و گفت: با همت و تلاش و همدلی کارگران زحمتکش شرکت"کشت و صنعت نیشکر هفت تپه" این بنگاه اقتصادی در حال تولید و فعالیت است و کارفرمای بنگاه تمام تلاش خود را بکار گرفته تا پرداخت معوقات و مطالبات کارگران صورت گیرد و حقوق کارگران به هنگام و در موعد مقرر و روال شرکت پرداخت شود.

انتهای پیام

کلید واژه ها: یارانه قطع یارانه نقدی یارانه سوخت یارانه پولدارها قطع یارانه پولدارها


نظر شما :