یارانه ۴۰۰ هزار تومانی شهرداری به تاکسی‌های پایتخت

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۳ کد : ۶۵۷۸ اصلی آخرین اخبار
معاون شهردار تهران از اختصاص یارانه ۴۰۰ هزار تومانی شهرداری به تاکسی‌های پایتخت جهت خرید کاتالیست خبر داد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:    محسن پورسیدآقایی در مراسم رونمایی از طرح تعویض کاتالیست فرسوده ویژه تاکسی اظهار داشت: امیدواریم که بتوانیم این کاتالیست‌ها را نیز بزودی برای خودروهای دیزلی و موتورسیکلت‌ها نیز در نظر گیریم چرا که استفاده از آن در کاهش آلودگی هوا بسیار موثر است. 

وی افزود: این کاتالیست‌ها تولید شرکت داخلی بوده و طبق قراردادهای انجام شده تا یک سال و نیم برای تاکسی‌ها گارانتی دارد. 

پورسیدآقایی بیان داشت: 400 هزار تومان از هزینه کاتالیست‌ها را شهرداری به رانندگان تاکسی پرداخت می‌کند و مابقی آن را خود رانندگان موظف به پرداختش هستند. 

وی درمورد ماجرای نمونه‌گیری از پمپ‌بنزین‌ها و گزار شی که شرکت کنترل کیفیت هوا در این زمینه داشته گفت: در بررسی‌های انجام شده مشخص شده است که میزان گوگرد در پمپ‌بنزین‌ها بیشتر بوده ولی شرکت نفت این موضوع را قبول نداشته و گفته است نمی‌توان نمونه‌گیری از چند پمپ بنزین را به همه موارد تعمیم داد. بر همین اساس در حال نمونه‌گیری‌های بیشتر در این زمینه هستیم. 

معاون شهردار تهران در پاسخ به سوالی درمورد شناور شدن ساعات ادارات از ابتدای مهر گفت: ما این پیشنهاد را داده بودیم که برای بعدازظهرها نیز شناور شدن ساعت ادارات انجام شود ولی مسئولان مربوطه اعلام کردند به دلیل آنکه تصویب آن به طول می‌انجامد تنها این موضوع برای صبح‌ها اجرایی شود. 

وی در مورد تمهیدات مترو در بازگشایی مدارس گفت: قطارها در خطوط ۱، ۲ و ۴ مترو از روز اول مهر در ساعات اوج حضور مسافران، هر ۳.۵ دقیقه در ایستگاه‌ها به مسافرگیری خواهند پرداخت و بدین ترتیب ظرفیت پذیرش سفر در این سه خط حدود ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

وی گفت: سرفاصله حرکت قطارها در این سه خط مترو، پیش از این هم در دوره جدید مدیریت شهری در دو مرحله از ۶ و ۵ دقیقه به ۴ دقیقه کاهش یافته بود. 

پور سید آقایی با اشاره به اینکه کاهش سرفاصله حرکت قطارها به معنی کاهش معطلی مسافران و شلوغی ایستگاه‌ها در زمان‌های اوج سفرها در ساعات صبح و عصر است، گفت: امیدواریم امسال با راه‌اندازی خط ۷ و بخشی از خط ۶ در سال جاری، افزایش ظرفیت ۱۵ درصدی خطوط ۱، ۲ و ۴ به کاهش اتلاف وقت، کاهش شلوغی در ایستگاه‌ها، آسودگی خاطر مسافران و نیز تشویق عموم شهروندان به کنار گذاشتن خودرو شخصی و ترجیح استفاده از مترو بینجامد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: پور سعید آقایی وقایع اتفاقیه تاکسی یارانه تاکسی ها شهرداری تهران شهرداری و یارانه تاکسی


نظر شما :