بایدن عقب ماند، احتمال رقابت وارن با ترامپ

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۸ کد : ۶۵۶۵ اصلی بین الملل
طبق این آراء، ۲۲ درصد از رأی دهندگان آیووا از ریاست جمهوری سناتور وارن حمایت می کنند؛ در حالی که ۲۰ درصد حامی بایدن هستند.
بایدن عقب ماند، احتمال رقابت وارن با ترامپ

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   نتایج یک نظرسنجی مقدماتی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا- که روز شنبه اعلام شد- نشان می دهد سناتور «الیزابت وارن» دموکرات از ایالت ماساچوست برای نخستین بار توانست در ایالت آیووا از «جو بایدن» معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و نامزد کنونی انتخابات این کشور پیشی بگیرد.

 

طبق این آراء، 22 درصد از رأی دهندگان آیووا از ریاست جمهوری سناتور وارن حمایت می کنند؛ در حالی که 20 درصد حامی بایدن هستند.

 

پس از سناتور وارن و جو بایدن، سناتور «برنی سندرز» با 11 درصد آراء، شهردار «پیت بوتجیج» با 9 درصد آراء و سناتور «کاملا هریس» با 6 درصد آراء قرار می گیرند.

 

گفتنی است که در سه نظرسنجی گذشته در ایالت آیووا، جو بایدن همواره از الیزابت وارن پیشی گرفت؛ اما در حال حاضر تیم انتخاباتی وارن شاهد افزایش حمایت رأی دهندگان بود.

 

گفتنی است که این نظرسنجی- با ضریب خطای مثبت یا منفی 4 درصد- با شرکت 602 عضو انجمن حزبی دموکراتها در تاریخ 14 لغایت 18 سپتامبر انجام شد.

 

لازم به ذکر است که جو بایدن نامزد پیشتاز حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در حوزه های اصلی انتخابیه است؛ هرچند که تیم انتخاباتی وارن نیز ظرف ماههای اخیر شاهد پیشرفت قابل توجهی بوده است.

 

منبع: مهر

کلید واژه ها: بایدن شکست بایدن پیروزی وارن نظرسنجی‌ وقایع اتفاقیه


نظر شما :