اهل تخریب نیستیم به دولت نقد داریم

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۱ کد : ۶۵۱۵ اصلی سیاسی
چمران گفت:از بس مشکلات مردم زیاد است، هر کس بیاید بحث این مسائل را مطرح کند می بیند در بین جامعه همه فکر نان و آب و مشکلات‌شان هستند. در مجموع آنقدر مشکلات مردم زیاد است که آنها امکان خالی کردن ذهن شان و پرداختن به این مسائل را ندارد.
اهل تخریب نیستیم به دولت نقد داریم

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  معادلات انتخابات مجلس در ظاهر به نفع اصولگراها پیش می رود اما در باطن مهم آمادگی یک جناح سیاسی برای در اختیار گرفتن کرسی های پارلمان است که در این موضوع اصولگرایان گرچه به ضرورت همسو و همگرایی تأکید دارند اما هر گروه نظر خاص خود را می خواهد جلو ببرد؛ نتیجه هم آن شده که هنوز کمپین انتخاباتی اصولگرایان شکل و قالب نهایی پیدا نکرده است.

درباره این مسئله با مهدی چمران عضو شورای وحدت نیروهای انقلاب به گفتگو نشستیم.

مشروح گفتگوی چمران با نامه نیوز را در ادامه بخوانید.

****

*2.5 ماه تا انتخابات مجلس زمان باقی است، مکانیزم کمپین انتخاباتی اصولگرایان و نیروهای انقلاب نهایی شده است؟

-اگر قرار به اعلام باشد، این اتفاق می افتد اما الان قرار نیست کسی این موضوع را اعلام کند.

 

*وقتی ادوار انتخابات مجلس را رصد می کنند، اصولگرایان خیلی قبل تر از اینها مدل انتخاباتی خودشان را مشخص و معلوم کرده بودند، اما چرا این دوره خیلی محتاطانه گام بر می دارند؟

-تصمیم این است که حالا اعلام نکنند. اگر تصمیم به اعلام بگیرند حتما کسی را برای سخنگویی تعیین می کنند.

 

*وقتی بررسی می کنید سکوت سیاسی این روزهای دو جناح را طبیعی می دانید یا یک نوع آرامش قبل از توفان است؟

-از بس مشکلات مردم زیاد است، هر کس بیاید بحث این مسائل را مطرح کند می بیند در بین جامعه همه فکر نان و آب و مشکلات‌شان هستند. در مجموع آنقدر مشکلات مردم زیاد است که آنها امکان خالی کردن ذهن شان و پرداختن به این مسائل را ندارد.

 

*جناح رقیب اصولگرایان و نیروهای انقلاب را متهم می کند به اینکه می خواهند از طریق تخریب دولت برای خودشان رأی انتخاباتی جمع کنند، آیا واقعا چنین قصد و نیتی وجود دارد؟

-بالاخره زمان انتخابات نقدهای منطقی مطرح می شود. حتی نقدها می تواند مثبت باشد. در مجموع کسی تصمیم به تخریب دولت ندارد. واقعیت گفتن با تخریب فرق می کند. مردم واقعیت ها را می بینند بنابراین ما هم نگوییم، کسی نمی تواند این واقعیت ها را کتمان کند.

 

*با توجه به آنکه یکسری معادلات سیاست خارجی دارد بر معادلات سیاست داخلی تأثیر می گذارد آیا این مسئله روی آرایش رقابت های انتخابات مجلس اثر می گذارد؟

-الان نمی شود پیش بینی کرد چه می شود چون پارامترهای مختلفی پیش می آید که تمام تحلیل های زودهنگام را به هم می ریزد. باید منتظر ماند و دید چه پیش می آید.

کلید واژه ها: نقد به دولت انتخابات مجلس تخریب مهدی چمران اصولگرایان


نظر شما :