‌مرز مهران محل تردد بیش از ۶۰ درصد از زائران خواهد بود

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۴ کد : ۶۵۰۷ اصلی آخرین اخبار
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: مرز مهران اصلی ترین مرز تردد عتبات عالیات است و در سال‌های گذشته بیش از ۶۰ درصد تردد زائران را به خود اختصاص داده است .

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  سردار محسن فتحی‌زاده در نشست قرارگاه اربعین در پایانه مرزی مهران، اظهار کرد: سال گذشته با همت همه مسئولان و همکاری صمیمانه مردم، بهترین ماموریت اربعین را با بهترین شرایط پشت سر گذاشتیم .

به گزارش ایسنا، وی افزود: مشکلاتی در بخش های اجرایی داشتیم و امسال تعدادی از این مشکلات مرتفع شده و نیاز است سایر نواقصات در مدت کم باقی مانده تا آغاز کنگره عظیم اربعین حسینی برطرف شود و با توجه لغو روادید که موجب توسعه عملیات اربعین حسینی خواهد شد مسئولیت ما هم افزایش خواهد یافت .

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه ما امسال با افزایش فوق العاده جمعیت روبرو خواهیم بود، گفت: مرز مهران اصلی‌ترین مرز ما در سال‌های گذشته با بیش از ۶۰ درصد بوده است که امسال بازگشایی مرز خسروی نمی‌تواند بار زیادی از دوش این پایانه مرزی بردارد .

فتحی‌زاده با بیان اینکه پیش بینی می شود تردد خودروهای شخصی امسال به مراتب افزایش چشمگیری داشته باشد، تاکید کرد: بایستی ایمنی مسیرها را مهیا کنیم و مکانهایی مناسب را برای استراحت زائران و پارک خودروها مد نظر قرار دهیم .

  وی به بحث مهم پارک خودروهای شخصی و عمومی در پارکینگ های شهر مهران اشاره کرد و گفت: برقراری امنیت پارکینگ ها بایستی با برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد تا زائران بتوانند با خیال آسوده از این پارکینگ ها استفاده کنند .

  جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا خاطرنشان کرد: موفقیت ماموریت اربعین در هماهنگی دو طرف مرز است و ما در سال گذشته آمادگی لازم برای ورود زائران را داشتیم  و با توجه به عدم آمادگی طرف مقابل مجبور شدیم چند ساعتی از تردد زائران به صورت پرحجم جلوگیری کنیم .

فتحی‌زاده با بیان اینکه موضوع پایانه مرزی مهران یک کار ملی است، گفت: با توجه به حضور بی شمار زائران و ورود و خروج آنان از این مرز، بایستی توجه بیشتری در بحث تکمیل زیرساخت ها استان ایلام شود و نیروی انتظامی تیم های توانمند خود را در این پایانه مرزی مستقر خواهد کرد .

وی یادآور شد: موکب‌داران با نیروی انتظامی در جانمایی‌ها و ترددها هماهنگی لازم داشته باشند تا پلیس بتواند بیش از پیش در راستای تامین امنیت زائران موفق  باشد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا افزود: ایمن سازی مسیر ایلام به مهران بسیار مهم است و مقداری از عملیات عمرانی آن باقی مانده است که باید با توجه به فرصت محدود باقی مانده تا کنگره عظیم اربعین حسینی در اولویت قرار گیرد تا هر چه سریعتر این محور برای تردد زائران ایمن شود .

فتحی‌زاده با اشاره به اینکه خط قرمز ما امنیت است و هیچ مورد امنیتی نباید به وقوع بپیوندد، گفت: به لحاظ امنیتی نیاز است دستگاه‌های ایکس‌ری پیشرفته‌تری در مرز مستقر شود تا بتوانیم به نحو مطلوب تأمین امنیت زائران را در مسیر ورود و خروج کنترل کنیم .

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا یادآور شد: تقویت مرزبانی و یگان ویژه از  اولویت‌های ما است و انتظامی استان ایلام نیز با تمام توان کار خدمت رسانی به زائران را در دستور کار قرار خواهد داد .

کلید واژه ها: اربعین مرزهای اربعین مرز مهران مرز خسروی وقایع اتفاقیه


نظر شما :