شکست نتانیاهو / لیبرمن تعیین کننده شد

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۰ کد : ۶۴۸۹ اصلی بین الملل
با نتایج کسب شده، لیبرمن بار دیگر نقش کلیدی در تشکیل دولت ائتلافی آینده خواهد داشت.
شکست نتانیاهو / لیبرمن تعیین کننده شد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  خبرگزاری آناتولی نوشت: نتایج نظرسنجی‌ها از شعب اخذ رأی انتخابات سراسری اسرائیل نشان می دهد ائتلاف راست‌گرایان که در راس آنها حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو قرار دارد، با کسب 56 کرسی نتوانسته است 61 کرسی لازم برای تشکیل دولت ائتلافی را کسب کند.

براساس نتایج نظرسنجی شبکه «کان» اسرائیل، حزب رقیب لیکود یعنی ائتلاف «آبی و سفید» به رهبری بنی گانتز نیز که در ائتلاف با احزاب چپ قرار داشت، توانسته 43 کُرسی پارلمان را به دست آورد.

حزب "اسرائیل خانه ما" به رهبری آویگدور لیبرمن که پس از انتخابات آوریل از پیوستن به ائتلاف تحت رهبری نتانیاهو امتناع کرده بود نیز 10 نماینده را وارد کنست (پارلمان اسرائیل) کرده است.

با نتایج کسب شده، لیبرمن بار دیگر نقش کلیدی در تشکیل دولت ائتلافی آینده خواهد داشت.

لیست مشترک اعراب شهروند اسرائیل «ایمن عوده» نیز توانسته اند 12 کرسی پارلمان اسرائیل را کسب کنند.

گفتنی است در انتخابات روز 9 آوریل اسرائیل، هیچ حزبی موفق به کسب 61 کرسی از مجموع 120 کرسی در پارلمان برای تشکیل دولت نشده بود.

روون ریولین، رئیس جمهور اسرائیل بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور را در پی پیروزی شکننده وی در انتخابات، مامور تشکیل دولت ائتلافی کرده بود که این امر محقق نشد.

پس از آن نمایندگان پارلمان اسرائیل لایحه برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام در تاریخ 17 سپتامبر سال جاری را به تصویب رساندند.

کلید واژه ها: نتانیاهو انتخابات اسرائیل شکست نتانیاهو کنست وقایع اتفاقیه


نظر شما :