تلاش مداوم روحانی و مکرون برای حفظ برجام

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۳ کد : ۶۴۲۹ اصلی دیپلماسی
صالحی تاکید کرد:روپا در حال تلاش است و رییسان جمهور ایران و فرانسه در تماس و تلاش برای حفظ برجام هستند. ما به دنبال بر هم زدن برجام نبوده و نیستم
تلاش مداوم روحانی و مکرون برای حفظ برجام

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  علی‌اکبر صالحی در حاشیه نشست آژانس اظهار کرد: فعلا اروپا در حال تلاش است و رییسان جمهور ایران و فرانسه در تماس و تلاش برای حفظ برجام هستند. ما به دنبال بر هم زدن برجام نبوده و نیستم اما اگر شرایط اقتضا کند تصمیمات لازم را در زمان لازم می‌گیریم و تصمیمات ایران حساب شده و نه از روی احساسات بلکه دقیق و متجانس با سیر تحولاتی است که با جامعه بین‌المللی و منطقه شاهد هستیم.

به گزارش ایسنا، وی گفت: با این سه گام فعلا توازنی در برجام ایجاد شده است و سازمان انرژی اتمی توانسته این توازن را برگرداند و الان می‌بینید در بحث فنی دیگر اقدامی نمانده انجام نداده باشیم. مهم است که ملت ببینند که با چه سرعتی برگشتیم و سانتریفیوژهای پیشرفته را در عددهای قابل توجه به کار بگیریم که نشان از هوشیاری و هوشمندی ایران است که با توجه به توصیه مقام معظم رهبری انجام شد؛ ما این‌ها را پیش‌بینی کرده بودیم. الان هم هر گامی اعلام می‌شود ما قادر هستیم آن را عملیاتی کنیم.

کلید واژه ها: امانوئل مکرون حسن روحانی خروج ترامپ از برجام حفظ برجام فرانسه و ایران


نظر شما :