انتخابات آمریکا و امتیاز مثبت مذاکره با تهران

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۲ کد : ۶۳۹۱ اصلی دیپلماسی
ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ قرار دارد لذا به دنبال یک بازی است که از طریق ایران به اهداف خود برسد چرا که خروج آمریکا از معاهدات بین المللی ضربه سنگینی به چهره آنها زده است
انتخابات آمریکا و امتیاز مثبت مذاکره با تهران

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش‌های برخی کشورهای اروپایی برای آماده سازی زمینه ای جهت دیدار روحانی با سران آمریکایی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، گفت: بسیار ساده لوحانه است که تصور کنیم آمریکا قصد مذاکره با ایران را داشته و به فکر بازی برد-برد است.
 
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: هیچ دولتی نمی تواند تمام اقدامات خصمانه علیه ایران را صورت دهد و انتظار مذاکره نیز داشته باشد.
 
وی افزود: آمریکا در وهله نخست باید حسن نیت خود را به ایران ثابت کند و به برجام بازگردد و اموال بلوکه شده کشورمان را آزاد کند؛ بعد ما بررسی کنیم که وارد مذاکره با آمریکایی ها می شویم یا خیر.
 
آمریکا با طرح مذاکره به‌دنبال وقت‌کشی برای قراردادن ایران در شرایط خوف و رجا است
 
کمالی پور ادامه داد: آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2020 قرار دارد لذا به دنبال یک بازی است که از طریق ایران به اهداف خود برسد چرا که خروج آمریکا از معاهدات بین المللی ضربه سنگینی به چهره آنها زده است.
 
وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا به دنبال وقت کشی است تا ایران در خوف و رجا قرار گیرد، عنوان کرد: مقام معظم رهبری بارها نظر خود را پیرامون مذاکره با آمریکا اعلام کرده اند که فصل الخطاب در حوزه دیپلماسی است پس دولتمردان ما نیز باید بدانند که آمریکا قابل مذاکره نیست.
 
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کشورهایی که پیش قدم می شوند تا مذاکره میان ایران و آمریکا صورت گیرد و معاهده ای به امضا برسد باید به گذشته آمریکا نگاهی بیاندازند که حتی سر تعهدات خود در معاهده مهمی مثل برجام نیز نماند و این اقدام آنها درباره سایر معاهدات بین المللی نیز صدق می کند که هیچ خسارتی نیز پرداخت نمی کنند.

کلید واژه ها: مذاکره با ایران دونالد ترامپ انتخابات 2020 امتیاز به ایران وقایع اتفاقیه


نظر شما :