سفر روحانی به آنکار و دیدار با پوتین و اردوغان

۲۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۶ کد : ۶۳۶۸ اصلی سیاسی
پنجمین اجلاس سران سه کشور در خصوص موضوع سوریه و روند آستانه برگزار می شود که دستور کار آن بررسی آخرین وضعیت میدانی سوریه است.
سفر روحانی به آنکار و دیدار با پوتین و اردوغان

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهوری در مورد برنامه‌های سفر حسن روحانی به ترکیه و دیدار با ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در آنکارا بیان کرد: تاکنون چهار جلسه سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه با هم جلسه داشتند که یکبار هم در تهران بوده است.

 

وی اضافه کرد: فردا 25 شهریور ماه، پنجمین اجلاس سران سه کشور در خصوص موضوع سوریه و روند آستانه برگزار می شود که دستور کار آن بررسی آخرین وضعیت میدانی سوریه است.

 

 معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور در مورد تاریخ سفر روحانی به ترکیه، اظهار داشت:  امروز عصر رئیس جمهوری اسلامی ایران به ترکیه سفر می‌کند.

 

وی در مورد برنامه های سفر رئیس جمهور به آنکارا گفت: در کنار اجلاس سه جانبه که هر سه رئیس جمهور مواضع کشورها را تبیین می‌کنند و نهایتاً هم در بیانیه مشترک منتشر می کند و در بین خبرنگاران حاضر می‌شوند، سخنرانی و صحبت خواهند داشت. همچنین ریاست جمهوری ایران به صورت جداگانه با رئیس جمهور ترکیه و فدراسیون روسیه دیدار خواهد داشت که در آن جلسات آخرین اوضاع روابط دو کشور و تفاهم‌های فیمابین و تسریع اجرایی شدن موافقت های دو کشور مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

 

منبع: فارس 

کلید واژه ها: اجلاس آنکارادیدار با پوتیندیدار با اردوغانوقایع اتفاقیهاجلاس سوریهدیدار روحانی و پوتین


نظر شما :