حذف تندروها از کاخ سفید و شکست فشار بر تهران

۲۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۰ کد : ۶۳۰۹ اصلی سیاسی
بروجردی گفت:برکناری بولتون نشان می‌دهد که سیاست‌های زورگویانه و جنگ طلبانه ترامپ به ویژه در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد.
حذف تندروها از کاخ سفید و شکست فشار بر تهران

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  علاء الدین بروجردی، عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برکناری مشاور امنیت ملی کاخ سفید را نشانه شکست سیاست‌های جنگ‌طلبانه کاخ سفید دانست و گفت: تیم ضد ایرانی دولت ترامپ از ابتدا موضعی کاملا دو سویه در قبال مسائل داشته‌اند. به طوری که از یک طرف از رژیم صهیونیستی تبعیت می‌کردند و از طرف دیگر تقابل با جمهوری اسلامی ایران را در پیش گرفته بودند.

 

وی با بیان این که خروجی سیاست تیم ضد ایرانی کاخ سفید شکست‌های متعدد سیاسی و حتی نظامی آمریکا در منطقه بوده است، گفت: حذف بولتون و شکست سیاست ضد ایرانی کاخ سفید نشان می دهد که تندروهای آمریکا و ترامپ راه به جایی نخواهند برد به همین دلیل این برکناری را باید به فال نیک گرفت.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی برکناری بولتون را به معنای تغییر ملموس سیاست های ترامپ در قبال جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرد و گفت: این برکناری همچنین نشان می‌دهد که سیاست‌های زورگویانه و جنگ طلبانه ترامپ به ویژه در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران کشوری قدرتمند در منطقه است و در مقابل زورگویی‌ها کوتاه نخواهد آمد و در منطقه پیرامونی خود نیز هوشمندانه با سیاست‌های ظالمانه مقابله می‌کند.

 

بروجردی ابراز امیدواری کرد: تغییری که در برکناری مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایجاد شده، درس عبرتی باشد برای ترامپ که بداند با چه زبانی با جمهوری اسلامی ایران سخن بگوید.

 

منبع: ایرنا

کلید واژه ها: بروجردی حذف تندروها اختلافات در کاخ سفید وقایع اتفاقیه شکست ترامپ ایران هراسی


نظر شما :