بررسی LG V۴۰ : رقیب باهوش Note ۹ و دارای ۵ دوربین

۲۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵ کد : ۶۳۰ فناوری
بررسی LG V۴۰ : رقیب باهوش Note ۹ و دارای ۵ دوربین

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: تلفن های همراه الجی اغلب به عنوان دوم یا سوم نسبت به گوشی های آیفون و گلکسی می رسند اما با الجی V40، تکنولوژی این کمپانی کره ای یک موجی را به جریان اصلی تلفن های هوشمند به عنوان اولین تلفن همراهی که به پنج لنز دوریبین اختصاصی برای گرفتن عکس های بهتر و خلاقانه تر نسبت به آیفون XS Max و گلکسی نوت 9 مجهز است، وارد کرد. (دارای سه لنز در عقب و دو لنز در جلو که البته از لحا فنی تبلت های Amazon Fire دارای پنج دوربین است اما آنها برای ردیابی حرکت و نه عکاسی استفاده می شوند).

با وجود این سخت افزار قابل توجه، گوشی V40 را به عنوان بهترین گوشی برای عکاسی نمیدانیم. گلکسی نوت 9، V40 الجی و آیفون XS Max همه دارای نقاط ضعف و قوت مختلف هستند، و اگر به دنبال بهترین گوشی برای عکاسی بهتر و شگفت انگیز تر و همراه با سادگی هستیم؛ گوشی گوگل Pixel 2 همچنان رأی اصلی خواهد بود هرچند که ابزار نرم افزاری فانتزی ندارد. (و احتمالا گوشی Pixel3 که به زودی معرفی خواهد شد).

البته شما باید ارزش گوشی را از زاویه دید و نحوه استفاده خود در نظر بگیرید، یعنی عکس هایی که با میدان دید وسیع و با محتوای زیاد در هرقاب میگیرید را بررسی کنید. این یک ویژگی منحصر به فرد در گوشی های الجی است که در هرسال تکرار و بهبود یافته است.

الجی V40  نیز یکی از چندین تلفنی است که دارای یک جک هدفون است که میتواند برای بعضی از طرفدارانش به عنوان یک معامله ی سودآور باشد. به علاوه قیمت این گوشی از 900 دلار تا 980 دلار قیمت گذاری میشود، و به این معنی است که شما میتوانید در مقایسه با گوشی هایی با سفحه نمایش بزرگتر مانند نوت 9 و آیفون جدید، 100 دلار صرفه جویی کنید.

اما اگر به تمام تجهیزات سخت افزاری آن نیاز ندارید یا از V30 استفاده میکنید؛ بهتر است این گوشی را فراموش کنید. به ویژه هنگامی که متوجه شوید Pixel 3 و OnePlus6T وارد بازار خواهد شد که به احتمال زیاد دارای یک دوربین استثنایی و حتی قیمت ارزان تر هستند.

درحالیکه گوشی های دو دوربین بسیاری وجود دارد و البته انتظار میرود که در آینده نیز به تعداد آنها افزوده شود- به عنوان مثال اخیرا هوآوی P20 با چهاردوربین- V40 با پنج دوربین منحصر به فرد است. تنظیمات دوربین عقب شامل یک لنز استاندارد با تثبیت کننده نور تصویر، یک لنز زاویه دید و یک لنز تله ای با قابلیت زوم 2 برابر است که پرتره های متفاوتی را به نمایش میگذارد. همچنین الجی دوربین را با مجموعه ای از ابزار های نورپردازی برای عکس های پرتره بارگذاری کرده است، تقریبا مشابه آنهایی که آیفون در آخرین گوشی های خود معرفی کرد که به کیفیت عکس های شما اضافه میکند.

کیفیت عکس در V40 بسیار عالی است – تصاویری که با تنظیمات روشنایی بسیار روشن گرفته شده بودند جذاب بودند. درمقایسه با نوت 9 و آیفون XS Max، v40 تنها یک تندی رنگ را خنثی میکند هرچند که میزان روشنایی اش خالص تر از دوربین دوگوشی دیگر بود. اما وقتی به رنگ قرمز یا رنگ پوست میرسد، رنگ در V40  نسبت به آیفون شفاف تر و دقیق تر است.

برای صحنه های کم نور V40 به راحتی یک نوار تاریک را روشن میکند. با این حال، آیفون XS Max جزئیات بیشتری را به همراه دارد، در حالیکه نوت 9 با قرار گرفتن در معرض بازتاب نورهای مختلف، دامنه وسیعتری برای انتخاب دارد.

الجی v40 عکس های پرتره را نیز خوب میگیرد و به نظر میرسد بین سوژه پیش زمینه و پس زمینه تاری نیست و تصویر صاف و طبیعی به نظر میرسد. از این سه گوشی، در این مورد نوت 9 بهترین است زیرا به درستی بین سفیدی و رنگ پوست توازن را کنترل میکند. همانطور که برای ویژگی روشنایی، تصاویر V40 به نظر هموار بود در حالیکه تصاویر آیفون به نظر عمیق و سایه دار بود.

در اخر به عنوان تنها تلفن با سه و دو دوربین در عقب و جلو، V40 بهترین گوشی برای پرتره های سلفی است.

 

کلید واژه ها: گوشی هوشمندالجی


نظر شما :