در گفت‌وگو با وقایع اتفاقیه مطرح شد:

چرا کرمانشاه بیش از ۱۰۰ روز است که شهردار ندارد؟

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۲۲:۵۸ کد : ۶۲۱ تیتر یک جامـــعه
رییس شورای شهر کرمانشاه در گفت‌وگو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه معتقد است که عدم حضور اعضای شورای شهر در جلسات مربوط به انتخاب شهردار باعث شده که کرمانشاه شهردار نداشته باشد.
چرا کرمانشاه بیش از ۱۰۰ روز است که شهردار ندارد؟

روزنامه وقایع اتفاقیه: بیشتر از ۱۰۰ روز است که کرمانشاه شهردار ندارد. اتفاقی عجیب و کم سابقه در تاریخ مدیریت شهری کشور. آرش رضایی شهردار کرمانشاه که خودش نامه استعفایش را تنظیم کرده بود٬ اعلام کرد که به دلیل ناهماهنگی به وجود آمده در جریان برگزاری جلسات شورای شهر و عدم حضور برخی اعضا در این جلسات در اعتراض به حضور وی در سمت شهردار که جز فرصت‌سوزی چیزی به دنبال ندارد و همچنین جلوگیری از خسارات بیشتر از سمت شهردار استعفا می‌دهد.

 

باتوجه به اینکه کرمانشاه شهر زلزله زده است احتمالا توقع می‌رود که فرآیند نوسازی شهری در آن با سرعت بیشتری صورت گیرد اما اینکه چرا از زمان استغفای شهردار تاکنون فرد دیگری جایگزین او نشده است٬ سوالی است که غلامرضا امیری رییس شورای شهر کرمانشاه به خبرنگار وقایع اتفاقیه پاسخ می‌دهد.

 

امیری در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون برای کرمانشاه شهرداری انتخاب نشد گفت: بسیاری از اعضا در جلسات مربوط به انتخاب شهردار شرکت نکردند و بسیاری دیگر هم جلسه را ترک کردند.

 

وی تاکید کرد: جلسات ما در شورا به حد نصاب نمی‌رسید و همین شد که ما در شورا نتوانستیم گزینه بعدی شهرداری انتخاب کنیم. 

 

وی ادامه داد: بدلایل مطرح شده  اکنون کار به شورای حل اختلاف کشیده است و ما منتظر نظر نهایی شورا هستیم. 

 

رییس شورای شهر کرمانشاه درباره جلسه‌ شورای حل اختلاف و نظر کلی این شورا بر سر انتخاب شهردار تاکید کرد: روز پنجشنبه جلسه تشکیل و قرار شد که به زودی تکلیف شهردار مشخص شود. 

 

وی در پایان درباره ضرب الاجل انتخاب شهردار گفت: قرار است این شورا بعد از ۱۰ روز گزینه‌های شهرداری بررسی و در نهایت معرفی کند. اما ما به دلیل نهایی نشدن نمی‌توانیم درباره اسامی اظهار نظر کنیم. 

کلید واژه ها: کرمانشاه شهرداری کرمانشاه


( ۱ )

نظر شما :