روحانی استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت

۳ چهره جدید در راه پاستور؛ شریعتمداری این بار در وزارت کار؟

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۲۰:۲۲ کد : ۶۱۹ تیتر یک سیاسی
رئیس جمهور استعفای عباس آخوندی و محمد شریعتمداری را پذیرفت، حالا او فردا یکشنبه اسامی وزاری جدید را به مجلس معرفی خواهد کرد.
۳ چهره جدید در راه پاستور؛ شریعتمداری این بار در وزارت کار؟

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  روز موعود فرا رسید و نهایتا رئیس جمهور تصمیم گرفت تغییراتی را در کابینه بوجود آورد. عباس آخوندی، وزیر راه و ترابری صبح امروز با انتشار نامه استعفای خود اعلام کرد که امروز شنبه آخرین روز کاری اوست.

 

پیشتر محمد شریعتمداری نیز از وزارت صنعت به قصد حضور در وزارت کار استعفای خود را اعلام کرده بود.

 

حالا رئیس جمهور روحانی با استعفای این دو موافقت کرده و محمد اسلامی را برای سرپرستی وزارت مسکن و رضا رحمانی را برای سرپرستی وزارت صنعت منصوب کرده است. سرپرستانی که فردا به احتمال زیاد به عنوان وزیر این وزارتخانه ها به مجاس معرف می شوند.

 بر اساس این گزارش روحانی فردا اسامی 4 وزیر جدید را برای مجلس معرفی کند.

 

احتمالا فرهاد دژپسند برای وزارت اقتصاد، محمد شریعتمداری برای وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی برای وزارت مسکن و راه و شهرسازی و رضا رحمانی برای وزارت صنعت از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی می شوند.

 

فرهاد دژپسند فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد در مقطع دکترا از دانشگاه آزاد اسلامی و استادیار دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی است؛‌ دژپسند سابقه حضور در معاونت طرح و بودجه سازمان برنامه و بودجه دولت یازدهم، معاونت تولیدی سازمان برنامه در دولت نهم و معاونت طرح‌ریزی اقتصادی وزارت بازرگانی دولت هشتم را دارد. وی اکنون نیز به‌عنوان رئیس مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه و بودجه مشغول فعالیت است.

 

محمد شریعتمداری که در حال حاضر وزیر صنعت، معدن و تجارت است، پیش از این معاون سابق اجرایی رئیس جمهور ایران، جانشین رئیس‌جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی بوده است.
 

 

رضا رحمانی (زاده ۱۳۴۵ تبریز) سیاستمدار ایرانی است، که هم‌اکنون بعنوان قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید، فعالیت می‌کند. وی پیشتر در ادوار هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی بعنوان نماینده تبریز در مجلس حضور داشت و در دوره نهم نیز ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت.

 

محمد اسلامی هم اکنون استاندار مازندران است. وی دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت میشیگان آمریکا در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه تولیدو اوهایو آمریکاست و در سال ۱۳۸۳ نیز مدرک MBA مدیریت جهانی هوانوردی مشترک را از دانشگاه رویال رودز کانادا و دانشگاه شریف دریافت کرده است.

معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ، مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران، قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا، رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی، معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و معاون مهندسی پدافند غیرعامل وزارت دفاع و همزمان دبیر ستاد توسعه سواحل مکران از دیگر سمت‌های محمد اسلامی بوده است.

اسلامی هم‌چنین عضو هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان و مدرس دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر است.

 

 

کلید واژه ها: مجلس روحانی کابینه هیئت دولت


نظر شما :