فلاحت‌پیشه :

گام سوم ایران وانتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۴ کد : ۶۱۸۳ اصلی بین الملل
فلاحت‌پیشه گفت: ما از همه قابلیت‌های قبل و بعد از برجام برخورداریم و باید گام سوم را به گونه‌ای برداریم که منجر به احیای تمام توانایی‌های هسته‌ای پیش از برجام شود.
گام سوم ایران وانتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، به گام سوم ایران در کاهش تعهدات برجامی اشاره کرد و گفت: گام سوم ایران به منظور کاهش تعهدات برجامی در یکی از مقاطع حساس قرار دارد و جمهوری اسلامی در این مقطع می‌تواند روی آن حساب کند.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: از آنجا که گام چهارم با انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا همزمان است عملاً اثرش انتخاباتی می‌شود، در حالی که شرایط گام سوم مناسب‌تر است و می‌تواند بر اقدامات آتی ترامپ اثر جدی‌ای بگذارد.

 

او گفت: حتی گام سوم برجامی ما می‌تواند بر انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا اثرگذار باشد و نتیجه آن را تحت تاثیر قرار دهد.

 

فلاحت‌پیشه توضیح داد: ما از همه قابلیت‌های قبل و بعد از برجام برخورداریم و باید گام سوم را به گونه‌ای برداریم که منجر به احیای تمام توانایی‌های هسته‌ای پیش از برجام شود.

 

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بخش دیگر در قالب NPT قابل توجیه است و بخش دیگر آن مربوط به رفتار اخیر آمریکا خصوصاً تحریم‌های هسته‌ای می‌‌شود که عملاً صنعت هسته‌ای ایران را منع کرده است.

 

او سپس ادامه داد: برجام سه پایه دارد: یکی لغو تحریم‌ها، دیگری شناختن حق هسته‌ای ایران و سومین حق اقدامات ایران برای اعتمادسازی. متاسفانه فقط سومین پایه که مربوط به جمهوری اسلامی است قوی برداشته شده است.

 

این نماینده دوره دهم مجلس اضافه کرد: تحریم‌های آمریکا و همچنین تحریم‌های هسته‌ای 2 پایه اصلی این توافق بودند که زیر سوال رفتند. از نظر حقوقی ایران حق دارد که قبل و بعد از برجام از این امکان برخوردار شود.

 

فلاحت‌پیشه صحبت‌های خود را این‌گونه به پایان رساند: ایران باید گام سوم کاهش تعهدات برجامی را قوی بردارد تا برجام را احیا کند. در این صورت جمهوری اسلامی بهتر می‌تواند از اروپا و آمریکا امتیاز بگیرد.

 

کلید واژه ها: انتخابات آمریکا گام سوم ایران اثر اقدامات ایران بر انتخابات آمریکا وقایع اتفاقیه فلاحت پیشه


نظر شما :