کلاف سردرگم اینستکس و گام سوم ایران

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۰ کد : ۶۱۰۵ اصلی دیپلماسی
میرزایی نکو گفت:هم اروپا و هم ایران باید از این فرصت استفاده کنند و اروپاییان باید به طور واقعی پای کار آمده و وعده‌های خود را اجرایی کنند.  
کلاف سردرگم اینستکس و گام سوم ایران

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سفر معاون وزیر امور خارجه به فرانسه و ضرورت استفاده اروپاییان از فرصت باقی مانده برای حفظ برجام بیان کرد:‌ اروپایی‌ها برای حفظ برجام قول‌ها و تعهداتی را داده بودند که باید به آن‌ها عمل کنند. راه‌اندازی اینستکس و تأمین منابع مالی آن و از سوی دیگر دسترسی ایران به پول حاصل از فروش نفت خود از جمله وعده‌های اروپاییان است.
 
وی در ادامه اظهار کرد: اروپایی‌ها باید برای حفظ برجام به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند. مهلت ایران برای برداشتن گام سوم در جهت کاهش تعهدات برجامی روز پنج‌شنبه به پایان می‌رسد و این روزها شاهد رایزنی‌ها و ملاقات‌های مقامات ایرانی با اروپاییان هستیم.
 
نماینده مردم دماوند در مجلس تصریح کرد: ضرورت دارد تا اروپایی‌ها از این رایزنی‌ها استفاده کرده و تعهدات خود را اجرایی کند. هم اروپا و هم ایران باید از این فرصت استفاده کنند و اروپاییان باید به طور واقعی پای کار آمده و وعده‌های خود را اجرایی کنند.
 
وی در پایان با اشاره به تأثیرات برداشتن گام سوم در راستای کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران بیان کرد: این اقدام تأثیرات منفی را برای آنها بر جای خواهد گذاشت و بهتر است اروپایی‌ها وعده‌های خود را اجرایی کنند.

کلید واژه ها: گام سوم هسته ای میرزایی نکو اتحادیه اروپا تعهدات هسته ای تعلیق برجام اینستکس وقایع اتفاقیه


نظر شما :