کاهش شدید محبویت ترامپ در برابر بایدن

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۸ کد : ۶۰۹۴ اصلی بین الملل
 نتایج جدید نظرسنجی دانشگاه «کوئینیپیاک» نشان داد که تمامی نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با اختلاف چشمگیری از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گرفته اند
کاهش شدید محبویت ترامپ در برابر بایدن

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: العالم نوشت: نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که رئیس‌جمهور آمریکا با اختلاف 16 درصدی از پیشتازترین نامزد دموکرات‌ها و اختلاف 9 درصدی از نامزدی که در بین دموکرات‌ها از کمترین حمایت برخوردار است، عقب افتاده است.

بنا به گزارش شبکه «سی.ان.ان»، نتایج این نظرسجی حاکی از آن است که «جو بایدن» با اختلاف ۱۶ درصدی از ترامپ، ۵۴ درصد آرا را به دست آورده است و این در حالی است که ترامپ در مقابل وی تنها ۳۸ درصد آرا را به دست می‌آورد. کمترین اختلاف ترامپ با «پیت بوته‌جج» بوده است که با اختلاف ۹ درصد و کسب ۴۹ درصد آراء از ترامپ با کسب ۴۰ درصد آراء پیشی گرفت.

در تمامی نظرسنجی‌هایی که اخیراً انجام گرفته‌ است، ترامپ از بایدن عقب بوده است. در نظرسنجی‌های ماه گذشته میلادی (آگوست)، بایدن به طور میانگین با اختلاف ۱۰ درصد از ترامپ پیش بوده است.

در نظرسنجی‌هایی که اخیراً در خصوص محبوبیت ترامپ انجام گرفته، اکثر مردم آمریکا از عملکرد رئیس‌جمهور کشور خود رضایت ندارند و بیشترین نارضایتی آنها از نوع رویکرد ترامپ در قبال مسئله مهاجرت و همچنین کنترل سلاح است.

در ماه‌های اخیر، حوادث مرتبط با تیراندازی جمعی در شهرهای مختلف آمریکا افزایش چشمگیر داشته است و طبق جدیدترین آماری که منتشر شده است، تنها در ماه گذشته میلادی، ۵۱ نفر در حوادث مرتبط با تیراندازی در سراسر آمریکا جان خود را از دست داده‌اند و این در حالی است که دولت ترامپ هیچ اقدامی برای کنترل حمل سلاح در آمریکا انجام نداده است. 

علاوه بر این، سیاست‌های اقتصادی ترامپ از جمله جنگ تجاری با چین، موجب نارضایتی بخشی از صادرکنندگان و کشاورزانی شده که بازار چین مقصد اصلی محصولاتشان بوده است.

با این وجود، رخدادهای سال ۲۰۱۶ موجب شده تا اعتماد عمومی به نتایج نظرسنجی‌ها خدشه‌دار شود. در آن سال نظرسنجی‌های عمومی تا ساعات پایانی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها را پیروز می‌دانستند. همین وضع در جریان همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز پیش آمد. در حالی که بر اساس نظرسنجی‌ها تصور می‌شد طرفداران بقا در اتحادیه اکثریت را به دست آورند، نهایتا این حامیان خروج بودند که به پیروزی رسیدند.

کلید واژه ها: دونالد ترامپ بایدن نظر سنجی وقایع اتفاقیه شکست ترامپ


نظر شما :