کاهش دمای نوار ساحلی

۰۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۱ کد : ۵۹۷۷ اصلی جامـــعه
تا اواسط هفته آینده وزش باد شدید در نوار شرقی به‌ویژه در منطقه زابل و شرق کرمان افزایش می‌یابد و احتمال وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در منطقه زابل دور از انتظار نیست
کاهش دمای نوار ساحلی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  احد وظیفه در مورد آخرین وضعیت شرایط جوی اظهارکرد: تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی نشان می‌دهد که امروز پنج‌شنبه (7شهریورماه) در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران، سمنان و برخی مناطق شمال شرق و شمال غرب کشور ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

 

وی با بیان این‌که طی روزهای جمعه و شنبه (8 و 9 شهریورماه) به همراه نفوذ جریانات شمالی به غرب سواحل، بارش در گیلان، اردبیل، دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان و گیلان و در شمال غرب تقویت می‌شود، اظهار کرد: در شرق سواحل و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق خواهیم داشت و دوشنبه (11 شهریور) بارش خفیف در این مناطق ادامه خواهد داشت.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: روز سه‌شنبه (12شهریور ماه) فقط در سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز مرکزی بارش پراکنده رخ خواهد داد. امروز و فردا (7 و 8 شهریورماه) سواحل شرقی و شنبه (9 شهریورماه) سواحل غربی دریای خزر مواج خواهد بود و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (10 و 11شهریورماه) در نیمه غربی سواحل 5 تا 8 درجه سانتیگراد و در شرق سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور 3  تا 6 درجه سانتیگراد کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

 

وی افزود: تا اواسط هفته آینده وزش باد شدید در نوار شرقی به‌ویژه در منطقه زابل و شرق کرمان افزایش می‌یابد و احتمال وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در منطقه زابل دور از انتظار نیست و در دوشنبه (11شهریورماه) در خوزستان و شمال خلیج فارس نیز وزش باد شدید رخ خواهد داد.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای تهران نیز با بیان این‌که در روز جمعه (8 شهریورماه) شاهد آسمانی ابری و گاهی وزش باد خواهیم بود، گفت: آسمان فردا و پس فردا (8 و 9 شهریورماه) صاف گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و بیشترین دما در این دو روز 34 درجه سانتیگراد خواهد بود و فردا کمترین دما 23 درجه سانتیگراد و پس فردا 22 درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: دما کاهش دما وقایع اتفاقیه کاهش دمای شهر های شمالی


نظر شما :