مسکن مهر اجاره به شرط تملیک می شود

۰۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۰ کد : ۵۹۷۴ اصلی اقــتــصــادی
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: برخی از بازنشستگان در طی سالها امکان مسکن‌دار شدن پیدا نکردند یا تحت شرایطی خانه خود را فروخته‌اند و دیگر نتوانستند خانه‌ای خریداری کنند.
مسکن مهر اجاره به شرط تملیک می شود

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، درباره شرایط واگذاری خانه‌ به بازنشستگان گفت: کانون عالی بازنشستگان کشور نامه‌ای را به وزیر مسکن و شهرسازی فرستاده و پیشنهادی را مطرح کرده است که مورد تایید قرار گرفته است. بر اساس این پیشنهاد، ساختمان‌های در دست تکمیل و به جا مانده از مسکن مهر را که در شهرها و شهرستان‌های مختلف هستند، قرار است تحت عنوان اجاره به شرط تملیک در اختیار بازنشستگان تامین اجتماعی بگذارند.

 

وی افزود: این نامه مورد تایید وزیر محترم قرار گرفته و بنا شده که کارگروهی را تشکیل دهند که اول یک بررسی اجمالی در مورد ساختمان‌های در دست ساخت داشته باشد و آمار دقیقی از آن به دست آورد. بعد از آن تحقیقی در مورد تعداد مستمری‌بگیران بی‌بضاعت تامین اجتماعی انجام بگیرد و بر اساس نیاز و وضعیت زندگی آنها این واگذاری‌ها در آینده انجام شود.

 

وی با بیان اینکه این مر بسیار پسندیده است، تصریح کرد: حدود 30 هزار واحد در استان‌ها و شهرهای مختلف هستند. بنا بر دلایلی یا واگذار نشده‌اند و یا تکمیل نشده‌اند. در این شهرها نیز افراد بی‌بضاعتی هستند که با یک میلیون 600 هزار تومان حداقل حقوق نمی‌توانند کرایه خانه بپردازند و دچار مشکل هستند.

 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: برخی از بازنشستگان در طی سالها امکان مسکن‌دار شدن پیدا نکردند یا تحت شرایطی خانه خود را فروخته‌اند و دیگر نتوانستند خانه‌ای خریداری کنند.

 

او ادامه داد: در شرایط اقتصادی بعد از تحریم و رشد 300 درصدی مسکن در کشور باعث شد که تعداد زیادی از مردم کشور بی‌سرپناه باشند.

 

صادقی خاطرنشان کرد: وزارت کار و تامین اجتماعی درصدد هستند که طرح مسکن اجتماعی را نیز پیش ببرند. به خصوص در کلان شهرها ما ملک مورد نظر را در اختیار داریم و در برخی شهرها، شهرداری‌ها می‌توانند کمک کنند. وزیر محترم کار مصمم است که مسکن مهر را عملیاتی کند، امیدوار هستیم که استارت این بخش نیز زده شود.

 

وی افزود: اراده‌ای پشت این کار لازم است و باید منابع آن برای انجام طرح تخصیص بگیرد، این منابع را با کمک گرفتن از بازنشستگان نیازمند و سازمان تامین اجتماعی می‌توان تامین کرد. این طرح دوم اگر کلید بخورد از پروژه مسکن مهر نیز اثرگذارتر خواهد بود.

 

منبع: ایلنا

کلید واژه ها: مسکن مسکن مهر مسکن اجاره به شرط تکمیل وقایع اتفاقیه مسکن بازنشستگان


نظر شما :