سقوط مداوم محبوبیت ترامپ

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵ کد : ۵۹۶۷ اصلی بین الملل
میزان محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا در تمامی ایالت‌های کلیدی انتخابات ۲۰۲۰ میلادی کاهش شدیدی یافته است
سقوط مداوم محبوبیت ترامپ

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  به نوشته روزنامه ایندیپندنت، نظرسنجی صورت گرفته توسط پایگاه مورنینگ کانسالت نشان داد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا در ۱۷ مورد از این ایالت‌های کلیدی که انتظار می‌روند در سال آینده بسیار رقابتی و تعیین کننده باشند، کاهش یافته است.

در حال حاضر میزان محبوبیت ترامپ تنها در دو ایالت جورجیا و تگزاس همچنان بالاست.

به گزارش ایسنا، این نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که شانس پیروزی ترامپ در ایالت‌های کلیدی که وی در سال ۲۰۱۶ میلادی در آنها پیروز شده بود، تغییر کرده است. این ایالت‌ها شامل میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین هستند؛ ایالت‌هایی که ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی با مجموع ۱۳۰ هزار رای هیلاری کیلینتون را در آنها شکست داد.

اما نتایج نگران‌کننده این نظرسنجی فراتر از این ایالت‌هاست و به مناطقی که به طور سنتی به عنوان پایگاه و مناطق امن برای جمهوری‌خواهان محسوب می‌شدند و ترامپ نیز در آنها پیروز شده بود، کشیده شده است.

در اوهایو میزان محبوبیت ترامپ به منفی شش درصد کاهش یافته است. در آیووا جایی که محبوبیت ترامپ ۹ درصد بود، در حال حاضر میزان محبوبیتش به منفی ۱۱ درصد کاهش یافته است.

در آریزونا میزان محوبیت ترامپ از ۱۹ درصد به منفی هفت درصد کاهش یافته است.

در فلوریدا ایالتی که زمانی ترامپ از میزان محبوبیت ۲۲ درصدی برخوردار بود، در حال حاضر میزان محبوبیتش به منفی یک درصد کاهش یافته است.

در کارولینای شمالی جایی که ترامپ از محبوبیت ۱۷ درصدی برخوردار بود در حال حاضر میزان محوبیتش به منفی یک درصد کاهش یافته است.

این نظرسنجی در حالی صورت گرفته که جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها هر دو برای انتخابات ۲۰۲۰ میلادی آماده می‌شوند و هر دو طرف معتقدند که می‌توانند ائتلافی از این ایالت‌ها برای پیروزی در سال آینده تشکیل دهند.

کمپین ترامپ همچنان تاکید دارد که آنها می‌توانند در ایالت‌هایی که ترامپ در سال ۲۰۱۶ میلادی در آنها پیروز شده بود مجددا پیروز شوند اما دموکرات‌ها اعلام کردند که فکر نمی‌کنند ترامپ بتواند پیروزی سال ۲۰۱۶ میلادی را تکرار کند و بخش اعظم حمایتی را که در آن زمان داشت از دست خواهد داد.

انتهای پیام

کلید واژه ها: دیپلماسی وقایع اتفاقیه دونالد ترامپ کاهش محبوبیت ترامپ سقوط محبویت ترامپ انتخابات 2020 انتخابات آمریکا


نظر شما :