سفر ظریف به فرانسه و روزهای خوب بورس

۰۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۶ کد : ۵۹۳۱ اصلی آخرین اخبار
شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، با بیان اینکه تحلیل‌گران بازار معتقدند که سفر وزیر امور خارجه به فرانسه اثر مثبت بر بازار سرمایه گذاشته است، گفت:‌ حجم معاملات بازار سرمایه به ۳ هزار میلیارد تومان رسید.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، درباره اثرگذاری سفر وزیر امور خارجه به فرانسه در بازار سرمایه و شاخص بورس گفت: معمولا عوامل متعددی از جمله اخبار سیاسی، سودآوری شرکت‌ها، نقدینگی،‌ حتی قیمت‌‍های جهانی کالاهای اساسی،  قیمت نفت،  قیمت فلزات بر روی بازار اثر گذار است و ترکیبی از عوامل مختلف در بازار اثر دارد اما تحلیل‌گران بازار معتقدند که سفر وزیر امور خارجه به فرانسه اثر مثبت بر بازار سرمایه گذاشته است.

 

وی درباره میزان جذب نقدینگی به بازار سرمایه گفت: پیش از این حجم معاملات بازار سرمایه مجموع بورس و فرابورس به 1000 میلیارد تومان هم نمی‌رسید امروز به 3 هزار میلیارد تومان رسیده است.     

 

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: گردش روزانه نشان می‌دهد که بخشی از نقدینگی در بازار سرمایه در جریان و گردش است.

 

محمدی با تاکید بر اینکه مردم انتخاب می‌کنند نقدینگی به چه سمتی حرکت کند، اظهار داشت: میزان جذب نقدینگی به رفتار مردم بستگی دارد مردم این اختیار را دارند که سهام بخرند، در بانک سپرده‌گذاری کنند، در بخش مسکن سرمایه‌گذاری کنند یا اوراق دولتی بخرند. بنابراین این رفتار و انتخاب مردم است که مقصد نقدینگی را تعیین می کند اما آمارها حاکی از آن است که بخشی از نقدینگی جذب بازار سرمایه شده است.

 

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: ظریف سفر ظریف فرانسه سفر ظریف به فرانسه بورس وضعیت مثبت بورس


نظر شما :