پایان کار نفتکش ایرانی / آدریان فروخته شد

۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۹ کد : ۵۸۸۸ اصلی سیاسی
علی ربیعی: نفتکش آدریان دریا را فروخته ایم؛ از این به بعد صاحب محموله نفت تعیین می‌کند که نفتکش به کجا برود.
پایان کار نفتکش ایرانی / آدریان فروخته شد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  سخنگوی دولت با بیان اینکه سفر ظریف به گروه ۷ ارتباط نداشت، گفت: این سفر به درخواست فرانسوی‌ها بود و بنا هم از اول این بود که ملاقاتی با مقام‌های امریکایی‌ها صورت نگیرد.

بالاخره تکلیف نفتکش ایرانی مشخص شد

سخنگوی دولت در جلسه امروز گفته است: نفتکش آدریان دریا را فروخته ایم؛ از این به بعد صاحب محموله نفت تعیین می‌کند که نفتکش به کجا برود.سخنگوی دولت با بیان اینکه سفر ظریف به گروه ۷ ارتباط نداشت، گفت: این سفر به درخواست فرانسوی‌ها بود و بنا هم از اول این بود که ملاقاتی با مقام‌های امریکایی‌ها صورت نگیرد.

 علی ربیعی، سخنگوی دولت امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته دولت اظهار کرد: ما در کنار مردم ۱۸ ماه سخت را گذراندیم؛ ترامپ اقدامات خودش را علیه مردم کشورمان به محض تحویل ریاست جمهوری آغاز کرده است. با لطف خدا صبوری مردم و رهنمود‌های رهبری توانستیم ثبات نسبی برقرار کنیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ما در دوران تثبیت و عبور از شوک اولیه تحریم هستیم. دولت با یک برنامه ۲۴ ماهه دوساله دوم خود را آغاز می‌کند. از سوی دولت به‌خاطر لطف پدرانه رهبری به دولت تشکر می‌کنم.

او افزود: شوک‌ها و گرانی‌های ناشی از تحریم ها، آثار و علایمی را تا مدت‌ها بر جامعه خواهد گذاشت، اما علایمی بر بهبود وضعیت امروز هویدا شده است. دولت در جلسه دیروز خود رهنمود‌های معظم له را قرار داده است.

ربیعی با بیان اینکه آمریکا نتوانسته قدرت دیپلماسی کشور را تضعیف کند، گفت: دولت تمام توان دیپلماسی خود را به خدمت گرفته است تا بتواند در مرحله اول تحریم‌های غیرانسانی آمریکا که مصداق تروریسم اقتصادی است، صرف کند و در گام دوم آثار سوء آنها را کم کند.

سخنگوی دولت در مورد حضور ظریف در فرانسه گفت: سفر آقای ظریف ربطی به گروه هفت نداشت و به درخواست فرانسه بود و هیچ تمایلی در ایران برای دیدار با آمریکایی‌ها نبود، ما دخالت و نقشی در گفت‌وگوی فرانسوی‌ها با آمریکا نداریم، این سفر مخفیانه نبوده و اطلاعات ما هم حاکی است آمریکایی‌ها از این سفر اطلاع داشتند.

ربیعی در ادامه گفت: ما برای مذاکره در خصوص بسته پیشنهادی آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه و تبادل نقطه نظر پیرامون آن بسته و بیان دیدگاه‌های ایران و انتظاراتی که از طرف‌های اروپایی داریم به پاریس رفته بودیم.

او افزود: بنابراین این سفر در چارچوب نحوه اجرای تعهدات اروپایی‌ها به برجام بوده و امیدواریم به زودی شاهد جمع بندی مذاکرات دو طرف در گفتگو‌های انجام شده باشیم. قضاوت برخی رسانه‌های خارجی در خصوص سفر به پاریس، منصفانه‌تر از برخی رسانه‌های داخلی است که گفتند ایران توانسته با موفقیت اقدامات دیپلماتیک خود را پیش ببرد و به اهدافش نزدیک شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه تحریم تقدیر ما نیست، ادامه داد: همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که آثار تحریم‌ها را کاهش دهیم. آنها که ظالمانه این تحریم‌ها را علیه ملت ایران فعال کردند باید این سیاست را ترک کنند و ما به هیچ وجه از رویکرد خود بر نخواهیم گشت.

کلید واژه ها: آدریان توقیف نفتکش ایرانی فروش نفت با نفتکش ربیعی پایان کار نفتکش ایرانی وقایع اتفاقیه


نظر شما :