اشتغال زایی در شهرداری

۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۴ کد : ۵۸۸۳ اصلی جامـــعه
محسن هاشمی تاکید کرد: ۱۰۰ میلیون دلار دستگاه تونل‌کن در پایتخت داریم و علیرغم اینکه این دستگاه‌ها روزانه می‌توانند ۱۵ تا ۲۵ متر تونل حفر کنند حتی یک متر این کار از طریق آنها انجام نمی‌شود و لازم است از این سرمایه‌گذاری حتماً استفاده شود.
اشتغال زایی در شهرداری

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  محسن هاشمی در مراسم افتتاح 8.5 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 مترو اظهار داشت: 4 دستگاه TBM یا دستگاه تونل‌کن در تهران برای توسعه مترو داریم که یکی از آنها به اسلام‌شهر منتقل شده این دستگاه‌ها بسیار گران هستند و قیمتی حدود 25 میلیون دلار دارند.

وی افزود: 100 میلیون دلار دستگاه تونل‌کن در پایتخت داریم و علیرغم اینکه این دستگاه‌ها روزانه می‌توانند 15 تا 25 متر تونل حفر کنند حتی یک متر این کار از طریق آنها انجام نمی‌شود و لازم است از این سرمایه‌گذاری حتماً استفاده شود.

رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: برای تهران 12 خط مترو، 460 کیلومتر مترو و 256ایستگاه در نظر گرفته شده و باید روند توسعه مترو ادامه یابد تا به این دستاورد برسیم.

هاشمی گفت:‌از محل تبصره 18 می‌توان برای اشتغال و تولید اقدام کرد و از این تبصره دولت برای مترو پول پرداخت می‌کند. از طرفی هر خط مترو می‌تواند سبب اشتغال 10هزار نفر شود.

وی بیان داشت:‌خواسته شورای شهر و حمل و نقل شورا ادامه روند ساخت مترو است و باید مصوبات را برای توسعه خطوط مترو و افزایش آن تا 12 مورد انجام گیرد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: 4 کارخانه واگن‌سازی می‌توانند از محل تبصره 18 برای تولید واگن پول دریافت کنند و ظرفیت‌های آن در کشور وجود دارد.

وی به سفر 20 سال پیشش به چین اشاره کرد و گفت: در آن زمان چینی‌ها تنها 1.5 متر خط مترو داشتند و زمانی طولانی‌ترین مترو از آن لندن بود و پر مسافرترین مترو برای شهر مسکو همچنین پرایستگاه‌‌ترین مترو نیویورک بود و ما هم زیباترین را مترو تهران می‌دانستیم.

هاشمی بیان داشت: ولی الان مترو پکن همه این ویژگی‌ها را دارد و 600کیلومتر در 20 سال در پکن مترو ساخته شده و اکنون 20 میلیون سفر در روز انجام می‌گیرد و رکورد 13 میلیون سفر را دارد همچنین قرار است هزار کیلومتر مترو و 18 میلیون سفر در روز را در مترو پکن رکورد بزنند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: ما باید تلاش کنیم که سرعت متروسازی را بالا ببریم چرا که چین کشوری فقیر با سرانه زیر هزار دلار به این موفقیت دست یافته و ما سرانه بین 2 هزار تا 5 هزار دلار داریم پس می‌توانیم این اقدامات را انجام دهیم.

کلید واژه ها: محسن هاشمی مترو توسعه متروی تهران پایتخت مترو ایران اشتغال زایی


نظر شما :