تحقق وعدهای اصلاح طلبانه / کاهش ۳۰۰۰ نفر کارکنان شهرداری

۰۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۳ کد : ۵۸۶۰ اصلی سیاسی
الویری گفت: اصلاح ساختار در شهرداری یکی از موضوعاتی است که توسط شورای شهر در حال پیگیری است و شهرداری نیز در حال انجام موضوعات لازم در این رابطه است
تحقق وعدهای اصلاح طلبانه / کاهش ۳۰۰۰ نفر کارکنان شهرداری

​​​​روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه :  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: طی دو سال گذشته سه هزار و 215 نفر از کارکنان شهرداری کاهش پیدا کرده که طی سالهای گذشته بی سابقه بوده است.
مرتضی الویری به عنوان نخستین کمیسیون با اشاره به اینکه مهمترین دستورکار این کمیسیون برنامه 5 ساله سوم و بودجه سالیانه بوده است، گفت: دوستان اطلاع دارند که بسیاری از طرح ها و لوایح، بخشی از بودجه دارد و شاید کمیسیون برنامه و بودجه کمیسیونی است که با ترافیک سنگین طرح ها و لوایح روبرو است.

 

وی افزود: در این مدت این کمیسیون 138 جلسه برگزار کرد که اغلب جلسات 5 نفره تشکیل شد.

 

وی با بیان اینکه چند اقدام کلیدی در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کلید خورده که تأثیر زیادی در ساختار و حرکت شهرداری و مدیریت شهری خواهد داشت، گفت: زمانی که شورای شهر پنجم آغاز به کار کرد صحبت از استخدام 13  هزار نیرو در شهرداری بود و زمانی که وارد شهرداری شدیم، تعداد زیادی کارمند جدید که بسیاری از آنها براساس ضوابط انتخاب نشده بودند، جذب شهرداری شدند که در شورای پنجم تصویب کردیم سالیانه 6 درصد از نیروهای انسانی را کاهش دهیم و افرادی جذب شهرداری شوند که در رده های بالای تخصصی باشند. در حال حاضر از 68 هزار و 127 نیرویی که در شهرداری مشغول به کار بودند، امروز به 64 هزار و 912 نفر کاهش یافته است. یعنی 3 هزار و 215 نفر کم شده اند و روند نیروی انسانی شاغل در شهرداری روندی کاهشی است که می توان گفت کاهش این تعداد نیرو در 5 دوره گذشته سابقه نداشته است.

 

وی اصلاح ساختار در شهرداری را یکی دیگر از موضوعاتی دانست که توسط شورای شهر در حال پیگیری است و شهرداری نیز در حال انجام موضوعات لازم در این رابطه است.

 

الویری از سامانه شفافیت به عنوان دیگر دستاورد کمیسیون برنامه و بودجه نام برد و گفت: تاریک خانه های موجود در شهرداری زمینه مناسب برای فساد را فراهم کرده بود و شفافیت یک ابزار مقابله با فساد محسوب می شد.

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ثبت معاملات بالای 250 میلیون، جزئیات صدور پروانه های شهرسازی، انتشار تغییر کاربری های مجاز، پروانه ساخت هایی که تاکنون در حوزه برج باغ ها صادر شده، اطلاعات سازمانی مدیران و سفرهای خارجی را از دستاوردهای دیگر سامانه شفافیت عنوان کرد.

 

انتقال ذی حسابی به شورای شهر و تهیه گزارش های حسابرسی از دیگر موارد مورد اشاره الویری بود.

 

منبع: مهر

کلید واژه ها: الویری شورای شهر تهران وقایع اتفاقیه شهردار تهران شورای شهر انجام وعده ها


نظر شما :