ایران محور رایزنی ۷ قدرت جهانی

۰۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۴ کد : ۵۸۴۲ اصلی سیاسی
آبه در نشست گروه ۷ در مورد سفر اخیرش به ایران صحبت و تأکید کرده‌ است که توکیو مصمم است که به تلاش‌های دیپلماتیک ادامه دهد
ایران محور رایزنی ۷ قدرت جهانی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه :   پایگاه ژاپنی «ان‌اچ‌کی» روز یکشنبه به نقل از منابع مطلع نوشته است که سران کشورهای عضو «گروه ۷» در روز نخست نشست سالانه خود، در مورد ایران بحث و رایزنی کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،بر اساس این گزارش، همه حاضران در این جلسه گفته‌اند که خواهان «صلح و ثبات» در غرب آسیا هستند و هیچ‌یک دنبال جنگ با ایران نیستند.

یک مقام دولت ژاپن به ان‌اچ‌کی گفته است که در این نشست «آبه شینزو» نخست‌وزیر این کشور در مورد سفر اخیرش به ایران صحبت و تأکید کرده‌ است که توکیو مصمم است که به تلاش‌های دیپلماتیک ادامه دهد.

به نوشته این پایگاه، به نظر نمی‌رسد طرح آمریکا برای تشکیل یک ائتلاف دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز در روز نخست نشست مورد بحث قرار گرفته باشد.

هفت کشور صنعتی آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و انگلستان اعضای گروه ۷ هستند. نشست جاری سران این کشورها در منطقه «بیاریتز» فرانسه در حال برگزاری است. اغلب تحلیلگران غربی برجسته‌ترین جنبه نشست امسال را اختلاف نظر جدی میان اعضا و احتمالا ناتوانی آن‌ها از صدور بیانیه مشترک توصیف کرده‌اند.

کلید واژه ها: نشست گروه 7 گروه7 مشکلات خاور میانه ایران خلیج فارس تنگه هرمز وقایع اتفاقیه


نظر شما :