روحانی: سامانه باور۳۷۳ از اس ۳۰۰ قوی تر و به اس ۴۰۰ نزدیک تر است

۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۰ کد : ۵۸۰۲ اصلی سیاسی
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، گفت: آمریکا از سال ۹۶ یعنی حدود دو سال پیش توطئه جدیدی علیه ایران آغاز کرد؛ در آغاز برنامه‌ریزی‌های جنگ روانی و سیاسی بود
روحانی: سامانه باور۳۷۳  از  اس ۳۰۰ قوی تر و به اس ۴۰۰ نزدیک تر است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   رئیس‌جمهور کشورمان، در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی گفت: ایام بسیار پربرکت عید غدیر خم و ولادت امام هفتم(ع) و هفته دولت و روز صنعت دفاعی را به محضر شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. به سفرایی که در مجلس حضور دارند و وابستگان نظامی خیرمقدم عرض می‌کنم و امیدوارم روابط ایران با همه کشورهای دوست از لحاظ سیاسی، امنیتی و دفاعی، اقتصادی و فرهنگی روز به روز مستحکم‌تر باشد.

 

وی افزود: همیشه در روز صنعت دفاعی صنعتگران دفاعی هدیه بسیار ارزشمند و مناسبی را تقدیم ملت غیور و شریف ایران می‌کنند و امسال نیز همچنین است. پارسال عمدتا مختص رونمایی از یک جنگنده کوثر بود که هم بال و بدنه و هم موتور توسط صنعت دفاعی ما انجام گرفته بود و پرواز این هواپیمای جنگنده هدیه صنعت دفاعی کشور به مردم عزیز ما بود.

 

روحانی یادآور شد: البته در طول سال هم هدایای دیگری داشتیم از جمله فعالیت زیردریایی و ناوچه‌های جدید که در زمینه قدرت دفاعی دریایی ما حائز اهمیت است. امسال و امروز با سامانه پدافند هدایی جدید که بسیار ارزشمند است مواجه هستیم اگر آن را با پدافند اس300 و اس400 مقایسه کنم عددش بین 300 و 400 است این سامانه از اس 300 قوی‌تر و به اس400 نزدیک است. این کار بسیار ارزشمند و هدیه بسیار بزرگی از سوی نیروهای مسلح و وزارت دفاع برای مردم عزیز ما بود.

 

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: می‌خواهم چند نکته به شما عرض کنم؛ اولا آمریکا از سال 96 یعنی حدود دو سال پیش توطئه جدیدی علیه ایران آغاز کرد؛ در آغاز برنامه‌ریزی‌های جنگ روانی و سیاسی بود و سپس به جنگ اقتصادی کشید، علامت‌هایی هم در سال 96 و 97 دریافت کردند که شاید مشوق آنها بود اما ما همواره طبق آیه شریفه ولا تحزن علیهم، هیچ‌گاه برابر توطئه دشمنان نه غمناک شدیم و نه دل‌مان گرفت، همیشه با روحیه لازم برابر توطئه‌ها ایستادیم.

 

وی تاکید کرد: در سال 96 از طریق عواملشان موفق شدند اغتشاش‌هایی را در تهران و برخی شهرستان‌ها راه بیندازند تصورشان این بود یک اغتشاش چند ماهه را در ایران کلید زدند اما به حول قوه الهی و با تدبیر مسئولان و اقدامات نیروهای امنیتی حرکت آنها ظرف 5 روز در هم پیچیده شد و این موفقیت بزرگی برای ایران دربرابر توطئه بیگانگان بود.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه در سال 97 فشار اقتصادی را با خروج از برجام کلید زدند، گفت: خروج از برجام به معنای عهدشکنی، پیمان‌شکنی، زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی و تروریسم اقتصادی است و آمریکا به خیال اینکه می‌تواند ایران را در اثر این خروج و تحریم در فشار قرار دهد، همه ننگ‌ها را به جان خرید.

 

وی افزود: بسیار محیر‌العقول است که کشوری در برابر هدفی که فکر می‌کرد آن را به راحتی به دست می‌آورد در حالی که دست نیافتندی است، ننگ تاریخ را برای خود بخرد.

 

روحانی با بیان اینکه خروج از برجام تخلف حقوقی و بین‌المللی و قانونی است، گفت: آنها گفتند بر شرکت‌ها فشار وارد می‌کنیم و ظرف چند ماه موفق می‌شویم.

 

وی با اشاره به دیدار خود با یکی از سران اروپایی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت:  یکی از سران معروف اروپایی به من گفت که روز قبل با رئیس‌جمهور آمریکا صحبت کرده‌ام، او گفت که شما اروپایی‌ها اگر سه ماه صبر کنید و با ایرانی‌ها در برنامه‌های اقتصادی مشارکت نکنید و در تحریم‌ها با ما مشارکت کنید 3 ماه دیگر نظام جهموری اسلامی نخواهد بود.

 

کلید واژه ها: حسن روحانی اس300 ایرانی سامانه باور اس 300 ایرانی


نظر شما :