جای خالی یک زن در کابینه روحانی

۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲ کد : ۵۸۰۰ اصلی تیتر یک
شرف‌ بروجردی گفت: آقایان خاتمی و روحانی هر ۲ روحانی هستند و آقای احمدی‌نژاد روحانی نبود، پس مشخص است برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند یا بحثی بین آنها پیش بیاید.
جای خالی یک زن در کابینه روحانی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  «آقای روحانی همواره تاکید می‌کنند که مساله زنان و حضورشان در عرصه‌های مختلف دغدغه‌شان است.»

اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با بیان اظهارات فوق گفت: آقای رئیس‌جمهوری بارها اعلام کرده است تمایل زیادی دارد تا از زنان در کابینه استفاده کند. همچنین در فضای این روزها «انتخاب وزیر زن برای وزارتخانه آموزش‌وپرورش» به اشکال مختلف از سوی زنان در جامعه مطرح شده و بر همین اساس می‌توان گفت فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است.

 

این چهره اصلاح‌طلب با اشاره به موانع‌ وزیر شدن زنان افزود: به‌ هر حال در گذشته نگاه‌های خاصی به زنان در جامعه وجود داشت و به‌ همین دلیل نه آقای خاتمی و نه آقای روحانی با وجود ابراز تمایل نتوانستند زنی را به عنوان وزیر انتخاب کنند. شاید برای شما این سوال مطرح شود که احمدی‌نژاد چطور در سال 88 سه نفر را به مجلس معرفی کرد و خانم دستجردی توانست از مجلس وقت رای اعتماد بگیرد که اینجا می‌توان به 2 تفاوت اشاره کرد.

 

برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند
 

بروجردی سپس این تفاوت‌ها را برشمرد: اولین نکته این است که آقایان خاتمی و روحانی هر 2 روحانی هستند و آقای احمدی‌نژاد روحانی نبود، پس مشخص است که برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند یا بحثی بین آنها پیش بیاید. همچنین متاسفانه روحیات احمدی‌نژاد طوری بود که مشکلی با حرمت‌شکنی نداشت و خیلی جاها به راحتی حرمت‌ها را شکست و متاسفانه باعث تنزل قداست روحانیت شد که خب، معلوم است، آقایان خاتمی و روحانی به‌ هیچ وجه و با هیچ عذر و بهانه‌ای حاضر نمی‌شوند خدای ناکرده حرمت روحانیت و مرجعیت تضییع شود.

 

او ادامه داد: دقیقاً به همین دلیل آقای روحانی باید مذاکراتی با مراجع معظم داشته باشند، چون هماهنگی با مرجعیت لازمه اصلی است. به هر حال مراجع محترم هم وقتی متوجه شوند که کلام‌شان نافذ است، با توجه به اینکه شرایط نسبت به گذشته تغییر کرده است، احتمال دارد نظرشان عوض شود.

وزیر شدن زنان اشکال شرعی ندارد
اشرف‌ بروجردی در پایان حرف‌هایش گفت: اینکه یک زن به عنوان وزیر مشغول فعالیت شود،‌ به لحاظ شرعی هیچ اشکالی ندارد، اما نگرانی مراجع این است که وزارت‌ زنان فتح‌ بابی برای کارهای دیگر باشد. ان‌شاءالله این مساله بدون هیچ مشکلی حل شود و زنان بر اساس شایستگی‌شان به کابینه راه پیدا کنند.

 

کلید واژه ها: کابینه کابینه روحانی وزیر آموزش و پرورش زن و کابینه روحانی وزیر زن آموزش و پرورش وقایع اتفاقیه


نظر شما :