فرودگاه های عربستان زیر پوشش پهبادهای یمن

۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۳ کد : ۵۷۹۰ اصلی آخرین اخبار
یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن طی دو عملیات جداگانه با تعدادی پهپاد «قاصف k۲»، پایگاه هوایی ملک خالد در جنوب عربستان سعودی را هدف قرار داد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، بامداد امروز از دو عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی علیه پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه «خمیس مشیط» در عسیر واقع در جنوب عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، سرتیپ سریع با اشاره به این‌که این عملیات‌ها با استفاده از پهپادهای تهاجمی «قاصف K۲» انجام شد، تصریح کرد که در عملیات نخست سامانه ارتباطات نظامی این پایگاه هدف قرار گرفت و در عملیات دوم، انبارهای سوخت و ایستگاه سوخت‌رسانی به جنگنده‌ها هدف قرار گرفت و هر دو عملیات دقیق و موفق بودند.

سخنگوی نظامی انصارالله متذکر شد، این عملیات در واکنش به جنایت‌های متجاوزان، ادامه محاصره یمن و حملات هوایی که تعداد آنها طی ۴۸ ساعت گذشته به ۴۰ عملیات رسید و شماری شهید و زخمی بر جای گذاشت، صورت گرفت.

طبق این گزارش، طی هفته‌های گذشته مراکز نظامی مناطق جنوبی عربستان از جمله در جیزان، نجران و عسیر هدف گسترده حملات پهپادی و موشکی موفق ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته و سامانه دفاع موشکی «پاتریوت» نیز در رهگیری و انهدام بیشتر آنها موفق عمل نکرده است.

 

کلید واژه ها: یمن پهباد یمن فرودگاه عربستان موشک یمنی وقایع اتفاقیه


نظر شما :